Kde berie Fico drzosť hovoriť o Kiskovi a Sorosovi. Nech radšej prezradí dohody svojich ľudí s Barnevernom v Nórsku
Azda každý dnes sleduje kauzu okolo brutálne zavraždeného novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Každého z nás, a nie len na Slovensku, sa to hlboko dotklo a každý deň vstávame s otázkou čo orgány činné v trestnom konaní zistili. Nikoho úkladná, odsúdeniahodná a odporná vražda dvoch mladých ľudí nenechala chladným.

Vypočuli sme si mnoho, ale to čo predvádza vláda je otrasné a to je ešte slabo povedané. Dať na stôl jeden milión  cash a spraviť si tlačovku, nehanbíte sa? Viete koľko ľudí na Slovensku žije z minimálnej mzdy? Viete koľko živnostníkov sa borí denne s problémami? Neviete, netušíte, lebo už roky sedíte na teplých miestach za peniaze, ktoré sa nám obyčajným ľuďom môžu iba snívať. Ževraj ako motivácia pre toho, kto má bližšie informácie. Viete čo, keby existoval taký človek čo by niečo vidiel verte mi, že by ste ho mali aj bez tejto vašej marketingovej akcie na polícií. Ale ani milión eur vám nepomôže, pretože ľudia vám neveria. Chcete aby priniesli záznamy z kamier, srandujete? Po tom, čo boli dôkazy zmanipulované, stratené, nevyhodnotené. Pane bože, kde to žijeme. Prepáčte odbočila som. Chcela som o inom.

Kde beriete pán premiér Fico R. tú drzosť žiadať od prezidenta informáciu čo bolo obsahom rozhovoru medzi ním a p. Sorosom? Vy? Vaša strana? Tá strana, ktorá do dnešného dňa a to sú už tri roky neodpovedala na jednoduchú otázku: „Akú dohodu urobil bývalý veľvyslanec Kašický a pani Cisárová s Barnevernom v Nórsku v kauze maloletej Maxine?“ Budem ich citovať: „ ….. prišli sme, stretli sme sa a dohodli sme sa“ ……. „ako chcete, ale my ako štát vám vieme garantovať, že dieťa bude v júni na Slovenku“ …. atď. Do dnešného dňa ste obyčajnej rodine nedali odpoveď – ani pán Lajčák ani vy. Navyše vaši ľudia tvrdia, že Slovenská republika nemôže vstupovať do procesu rozhodovania na súde v Nórsku. Ale to nikto nechcel a ani nechce ! Čo sme od vás chceli, čo chcela rodina bolo, aby ste ako predstavitelia štátu išli, dali si stretnutie na partnerských orgánoch a žiadali osobne vysvetlenie, prečo ľudské práva a dohovory, ktoré Nórsko ratifikovalo, nedodržiava vo vzťahu k nášmu občanovi. Radšej ste vytvorili z európskych peňazí nezmyselný „projekt – Iný kraj iný mrav“ a vypustili ho do sveta. Viete čo? Mohli ste tie peniaze dať tým rodinám, ktoré na pokraji zúfalstva bojujú o svoje deti v zahraničí.

Kde beriete pán minister Kaliňák R. tú drzosť tvrdiť, že tento štát je bezpečný s dobre fungujúcou políciou? Ani vy nemáte ani poňatia čo sa deje na vami spravovanom ministerstve? A čo tie zabité ženy, deti, ale i muži ktorí napriek upozorneniam a trestným oznámeniam sú dnes mŕtvi? Viete prečo sú mŕtvi? Pretože policajti, vyšetrovatelia buď zhodnotili, že „skutok sa nestal“ alebo „ide o prečin voči občianskemu spolunažívaniu“ skrátka, prezumpciu neviny páchateľa ste postavili vy, prostredníctvom svojich ľudí nad právo a ochranou obetí. Viete koľko detí tým trpí a žijú aj dodnes s potencionálnym páchateľom len preto, že vaše zložky ich neochránili? Možno nie teraz, možno nie za 5 rokov, ale raz tie decká vyrastú a „začnú spievať“ to však už bude neskoro.

Ale chápem prečo sa tam zubami nechtami držíte. Nie len vy, ale aj vaši podporovatelia a spolupracovníci. Je to jasné celému národu. Lebo už nikdy nikto nebude chcieť s vami obchodovať a kde budete pracovať? Ale vlastne vy nebudete musieť, máte „nahrabané dosť“. Navyše koho dáme do vedenia tohto štátu? Vy už aspoň máte majetky, ale tí noví, ktorí by prišli po vás, boh nás ochraňuj, budú musieť nájsť ďalší zdroj financií, lebo je len veľmi málo tých, ktorí sú dnes v NRSR a nejde im o financie. Na vlastnej koži som mala možnosť vidieť fungovanie NR SR zvnútra. Každý odborník vo svojom obore sa chytal za hlavy. V koalícií aj opozícií je len zlomok odborníkov, ktorí dokáže objektívne zhodnotiť funkčnosť zákona v praxi a dokážu navrhnúť riešenie, ktoré pomôžu v reálnom živote. Dovolím si tvrdiť, že jedna štvrtina sú skutočne schopní ľudia, všetko ostatné čo tam je sú len preto, že politická strana ich tam dosadila alebo boli dosť vysoko na kandidátke.

Čítajte tiež:

Ficov parný valec sa rozbehol s matkou opakovaného posolstva

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies