KDH je pripravené spolupracovať s politickými stranami v rámci okrúhleho stola

Je potrebné zvážiť všetky ústavné možnosti, ako túto politickú krízu vyriešiť. Smer-SD a ĽSNS má dosť hlasov na to, aby zablokovali prijatie ústavného zákona o skrátení volebného obdobia. Preto do diskusie v rámci okrúhleho stolu prinášame aj tému zvážiť možnosť vypísať referendum, ktorým by sa skrátilo volebné obdobie,“ uvádza sa vo vyhlásení KDH. Strana očakáva, že k tejto možnosti nebude nutné pristúpiť a v parlamente sa nájde dostatok poslancov na prijatie ústavného zákona. Informuje INFO.SK.

Spolu – občianska demokracia podporuje výzvy, aby všetky demokratické sily zasadli k spoločnému stolu. „Musíme obnoviť dôveru ľudí na Slovensku vo svoj vlastný štát. Štát, v ktorom nie je miesto pre skorumpovaných politikov, oligarchov, tunelárov, vrahov a organizovaných zločincov,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa strany Silvia Hudáčková. Pondelkové vyjadrenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) podľa nich ukazuje, že keď sa premiérovi hodí, dokáže povedať čokoľvek. „Začal ako katolík, pokračoval ako komunista, chvíľu bol Európan a teraz je z neho kritik západu a konšpirátor. Fakt, že sa do jeho tesnej blízkosti dostali ľudia spájaní s organizovaným zločinom, robia zo Slovenska štát na okraji civilizovanej Európy,“ uvádza sa v stanovisku.

Progresívne Slovensko vo svojom vyhlásení, ktoré TASR poskytol Ľubomír Ondrejkovič, potvrdilo, že je pripravené rokovať so všetkými demokratickými stranami a hnutiami na „vybudovaní alternatívy k hrozbe, ktorú predstavuje oddnes Robert Fico.“

Prezident v nedeľu (4.3.) oznámil, že začne rokovania s politickými stranami o ďalšom vývoji na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Riešenie vidí v rozsiahlej rekonštrukcii vládneho kabinetu alebo predčasných parlamentných voľbách. Kiska prijme v stredu (7.3.) v Prezidentskom paláci členov hnutí Sme rodina a OĽaNO, vo štvrtok (8.3.) predstaviteľov strany SaS.

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy