KDH je pripravené spolupracovať s politickými stranami v rámci okrúhleho stola
PODPORIŤ

Je potrebné zvážiť všetky ústavné možnosti, ako túto politickú krízu vyriešiť. Smer-SD a ĽSNS má dosť hlasov na to, aby zablokovali prijatie ústavného zákona o skrátení volebného obdobia. Preto do diskusie v rámci okrúhleho stolu prinášame aj tému zvážiť možnosť vypísať referendum, ktorým by sa skrátilo volebné obdobie,“ uvádza sa vo vyhlásení KDH. Strana očakáva, že k tejto možnosti nebude nutné pristúpiť a v parlamente sa nájde dostatok poslancov na prijatie ústavného zákona. Informuje INFO.SK.

Spolu – občianska demokracia podporuje výzvy, aby všetky demokratické sily zasadli k spoločnému stolu. „Musíme obnoviť dôveru ľudí na Slovensku vo svoj vlastný štát. Štát, v ktorom nie je miesto pre skorumpovaných politikov, oligarchov, tunelárov, vrahov a organizovaných zločincov,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa strany Silvia Hudáčková. Pondelkové vyjadrenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) podľa nich ukazuje, že keď sa premiérovi hodí, dokáže povedať čokoľvek. „Začal ako katolík, pokračoval ako komunista, chvíľu bol Európan a teraz je z neho kritik západu a konšpirátor. Fakt, že sa do jeho tesnej blízkosti dostali ľudia spájaní s organizovaným zločinom, robia zo Slovenska štát na okraji civilizovanej Európy,“ uvádza sa v stanovisku.

Progresívne Slovensko vo svojom vyhlásení, ktoré TASR poskytol Ľubomír Ondrejkovič, potvrdilo, že je pripravené rokovať so všetkými demokratickými stranami a hnutiami na „vybudovaní alternatívy k hrozbe, ktorú predstavuje oddnes Robert Fico.“

Prezident v nedeľu (4.3.) oznámil, že začne rokovania s politickými stranami o ďalšom vývoji na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Riešenie vidí v rozsiahlej rekonštrukcii vládneho kabinetu alebo predčasných parlamentných voľbách. Kiska prijme v stredu (7.3.) v Prezidentskom paláci členov hnutí Sme rodina a OĽaNO, vo štvrtok (8.3.) predstaviteľov strany SaS.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies