Kiska na Pohode: Treba prevziať moc. Treba do politiky dostať slušných, čestných a schopných ľudí
„Na Pohode som poslednýkrát ako prezident. Ale zostanem aktívny v politickom živote. Musíme zmeniť politickú mapu Slovenska, musíme vrátiť Slovensku, čo si zaslúži. Ideme do toho a verím, že to dáme,“ vyhlásil prezident. Informácie priniesol DenníkN.

Kiska presné detaily o tom, ako si predstavuje svoju politickú budúcnosť, nepovedal. „Treba prevziať moc. Treba do politiky dostať slušných, čestných a schopných ľudí,“ odpovedal. „Keďže sme parlamentná demokracia, potrebujeme prevziať moc. Toto je naša úloha, toto musíme spraviť.“

Prezident teda nepovedal, či plánuje založenie vlastnej strany či politického subjektu, pod ktorým by sa zjednotili niektoré existujúce strany. Hovorí sa najmä o strane Spolu Miroslava Beblavého a Progresívnom Slovensku.

„Spektrum politických strán, ktoré je, dáva priestor, aby ľudia, ktorí majú chuť voliť, si našli svoj segment. Dôležité je, aby na záver neprepadli hlasy,“ povedal.

Súčasný prezident Andrej Kiska v debate na festivale Pohoda menoval štyroch prezidentských kandidátov, ktorých považuje za dobrých, píše DenníkN.

„Sú štyri mená, za ktorých by sme sa asi nehanbili a mohli by dobre reprezentovať našu krajinu. To sú Robo Mistrík, Zuzka Čaputová, Fero Mikloško a uvidíme, či bude kandidovať Marián Čaučík,“ povedal prezident na Pohode. Kiska verí, že sa títo kandidáti na záver dohodnú a dajú podporu jednému, „za ktorého sa všetci postavíme“.

„Ak sa toto stane, ak sa dohodnú, verím tomu, že takto o rok budeme mať úžasného prezidenta,“ povedal a zopakoval, že mieni v politike zostať.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies