Kiska nebude znovu kandidovať na prezidenta. Naznačil však ďalšiu politickú sebarealizáciu. O tej bude informovať po komunálnych voľbách
Andrej Kiska nebude znovu kandidovať na prezidenta. „Na moje rozhodnutie vplývalo viacero okolností. Nikdy som sa netajil tým, že rodinný život je pre mňa dôležitý. V uplynulom roku sme v rodine zažili šťastné aj tragické udalosti. Oboje mi pripomenuli, že čas strávený s rodinou je nenahraditeľný. Ak má mať život zmysel, nemôžeme ich odsúvať,“ povedal prezident.

Prezident Kiska tvrdí, že počas svojho mandátu išiel aj na hranu, vo svojom prejave spomína vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Som presvedčený že vždy je dôležité postaviť sa za demokratické, európske, spravodlivé Slovensko,“ hovorí Kiska.

Kiska pripúšťa, že niektoré jeho rozhodnutia zanechali aj negatívne emócie. Tvrdí, že súčasťou toho je aj podozrievavosť a predsudky istej časti verejnosti. „Podľa mňa je správne, ak si ľudia vyberú prezidenta, ktorý neponesie ťarchu zápasov, ktoré som ja viedol,“ dodal Kiska.

Kiska však politicky nekončí. Podľa jeho slov sa k ďalšej politickej kariére vyjadrí po komunálnych voľbách.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies