Kiska odcestuje na samit NATO v Bruseli
Kiska na samite predstaví záväzky a pozície Slovenska, ktoré vláda schválila na svojom rokovaní 27. júna, vrátane potvrdenia záväzku postupne zvyšovať výdavky na obranu. Podporí tiež pokračovanie politiky otvorených dverí NATO. Informuje portál Aktuality.

Prezident SR Andrej Kiska sa v stredu a vo štvrtok (11. a 12.7.) zúčastní na samite NATO v belgickom Bruseli. Členmi jeho delegácie budú aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS), štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko.

Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Kiska na samite predstaví záväzky a pozície Slovenska, ktoré vláda schválila na svojom rokovaní 27. júna, vrátane potvrdenia záväzku postupne zvyšovať výdavky na obranu. Podporí tiež pokračovanie politiky otvorených dverí NATO.

To znamená, že členstvo v organizácii je aj naďalej otvorené pre všetky krajiny, ktoré o to prejavia záujem a splnia všetky potrebné kritériá.

Práve ďalšie rozširovanie je jednou z tém dvojdňového samitu. Súčasťou programu bude aj rokovanie členských štátov NATO s prezidentmi Ukrajiny a Gruzínska, ktoré sú kandidátskymi krajinami.

Okrem toho sa bude samit venovať otázkam posilňovania spoločnej obrany, výdavkom na obranu aj aktuálnym bezpečnostným výzvam a hrozbám v Európe a vo svete. Lídri budú diskutovať aj o ďalšom pôsobení NATO v Afganistane.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies