Kiska v Slovinsku varoval pred ruskou propagandou. Podľa Kisku musíme EÚ udržať takú, aká je!
Slovenský prezident Andrej Kiska pri svojej dnešnej návšteve Slovinska varoval pred ruskou propagandou, ktorá je podľa jeho názoru silná v oboch krajinách. Na spoločnej tlačovej konferencii so svojím slovinským náprotivkom Borut Pahor Kiska zdôraznil, že Rusko chce posilniť svoj vplyv rozdelením Európskej únie. To však podľa slovenského prezidenta európski lídri nesmú dopustiť. Informovala o tom agentúra APA.

“Rusko chce s pomocou rôznych kanálov rozštiepiť EÚ (…) Rusi nechcú silnú Európsku úniu. Chcú, aby bola rozdelená na jednotlivé krajiny, a Rusko tak posilnilo svoj vplyv. Našou úlohou je udržať EÚ takú, aká je. Nesmieme dopustiť, aby jej ktokoľvek rozdelil, “citovala APA Kisku.

Slovinský prezident Pahor pri stretnutí zdôraznil, že obe krajiny zaujímajú podobný postoj v prípade bývalého ruského agenta Sergeja Skripala a jeho dcéry Julie a že jasne vyjadrili solidaritu s Britániou.

V anglickom Salisbury bol 4. marca otrávený bývalý ruský agent v britských službách Skripal a jeho dcéra Julija. Britská vláda zo zodpovednosti za útok obvinila Rusko a vypovedala z krajiny 23 ruských diplomatov. K rovnakému kroku sa uchýlilo ďalších asi 30 krajín, vrátane Česka. Moskva, ktorá obvinenia odmieta, na sériu vyhostenie odpovedala rovnakým krokom voči desiatkam zahraničných diplomatov v Rusku.

Slovensko aj Slovinsko sa nepripojili ku koordinovanému vyhosteniu ruských diplomatov, ale povolali na konzultácie svojich veľvyslancov v Rusku.

Čítajte tiež:

Téza, že Slovensko je mafiánsky štát je pravdivá. No zostať len pri tomto konštatovaní je to najhoršie čo sa nám môže stať

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies