KĽDR: Kim jazdil na bielom koni po posvätnej hore

In this undated photo provided on Wednesday, Oct. 16, 2019, by the North Korean government, North Korean leader Kim Jong Un rides a white horse to climb Mount Paektu, North Korea. Independent journalists were not given access to cover the event depicted in this image distributed by the North Korean government. The content of this image is as provided and cannot be independently verified. Korean language watermark on image as provided by source reads: "KCNA" which is the abbreviation for Korean Central News Agency. (Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

Severná Kórea zverejnila v stredu sériu fotografií ukazujúcich lídra krajiny Kim Čong-una, ako jazdí na bielom koni po posvätnej hore Päktusan. Na toto miesto predtým vždy zavítal, keď sa chystal spraviť dôležité rozhodnutie. Pri hore podľa severokórejských médií sľúbil nepodľahnúť americkým sankciám, ktoré podľa neho trápia a hnevajú jeho ľud. Cieľom obrázkov i rétoriky je podľa všetkého Kimova snaha posilniť si doma postavenie v čase, keď sa snaží vynútiť si od USA ústupky v jadrovej diplomacii.

Fotografie zachytávajú Kima oblečeného v bledohnedom kabáte, ako cvála po zasneženej hore. Päktusan na hranici medzi Čínou a KĽDR je najvyššou horou na Kórejskom polostrove. Severokórejčania ju považujú za posvätnú. Hora i biely kôň sú symbolmi vlády dynastie Kimov.

Kim navštívil posvätnú horu už v roku 2013, keď dal popraviť svojho mocného strýka, ako aj v roku 2018, keď vstúpil do rokovaní s Južnou Kóreou a USA.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies