Koaličná kríza sa stupňuje, SNS bude zrejme žiadať odchod Žitňanskej
Definitívne o požiadavke odchodu Lucie Žitňanskej rozhodne predsedníctvo SNS, ktoré bude v pondelok. Píše Peter Blaško z Hospodárskych Novín.

Vyriešenie politickej krízy, ktorá vznikla na Slovensku po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa poriadne zamotáva.

Minister vnútra Robert Kaliňák, ktorého odchod žiada vládny Most-Híd, nemusí byť jediným ministrom, pod ktorým sa trasie stolička. Je veľmi pravdepodobné, že Slovenská národná strana bude po pondelkovom predsedníctve žiadať výmenu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej.

Pre HNonline to potvrdil podpredseda SNS Anton Hrnko. “Ja mám veľmi vážne signály z vnútra strany, aby v pondelok na predsedníctve zaznela táto požiadavka,” hovorí Hrnko.

Čo prekáža národniarom na Žitňanskej

Dodal, že ak už má prísť k rekonštrukcii vlády, tak by sa mali odstrániť všetky trecie plochy. Práve rezort spravodlivosti nespĺňa podľa SNS to, čo by si národniari predstavovali.

“Naša členská základňa bola veľmi rozladená pokusmi o dekriminalizáciu drog, o presadzovanie Istanbulského dohovoru napriek tomu, že sme niekoľkokrát povedali, že ho nechceme.”Hrnkovi sa tiež nepáči, ako na Slovensku vyzerá súdnictvo. “Človek sa nemôže dovolať súdneho rozhodnutia v primeranom čase,” dodáva Hrnko s tým, že nevidí dostatočný pokrok.

Hrnko nevylučuje, že si odchodom Žitňanskej bude SNS podmieňovať svoje zotrvanie v koalícii. “Rozhodujúce bude stanovisko, ktoré bude prijaté v pondelok na predsedníctve,”odpovedal podpredseda národniarov. Uzatvára HN online.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies