KOMENTÁR Moniky JANÍČKOVEJ: Môj manžel od roku 2002 poukazuje na prepojenia justície a organizovaného zločinu na Slovensku

Na základe opakovane odvysielaného vyjadrenia štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti SR JUDr. Moniky Jankovskej a to: „Útoky na moju osobu viackrát odsúdeného a obžalovaného zločinca Janíčka trvajú od roku 2013“, som sa rozhodla ja – Monika Janíčková, manželka Ondreja Janíčka prvý krát komentovať situáciu v záujme ochrany dobrého mena našej rodiny.

Robím to preto, lebo po posledných udalostiach kedy môj manžel bol zadržaný v cele predbežného zadržania a rovnako môj syn Rafael obvinení z ohovárania, nezostáva nič iné, aby som sa ústami našej rodiny stala ja.

Tvrdenia môjho manžela o prepojení štátnej tajomníčky na organizovaný zločin nie sú jeho svojvoľným vyjadrením ako by bolo možné vydedukovať s opakovaných tvrdení Moniky Jankovskej. Môj manžel len neustále opakuje už známe tvrdenia svedkov, ktorí boli nedobrovoľne konfrontovaní s organizovaným zločinom – mafiou.

Ondrej Janíček informuje verejnosť len o tom čo už polícia sama zaznamenala pri svojej sledovacej akcii v roku 2006 a neposednom rade dáva za pravdu môjmu manželovi aj vyjadrenie Cyrila Jankovského – svokra Moniky Jankovskej zo dňa 7.5. 2018, kedy sa pred kamerami vyjadril: “ netvrdím, že sa nepoznali s Čongrádyovcami“.

Môj manžel Ondrej Janíček od roku 2002 bojuje a poukazuje na prepojenie justície a organizovaného zločinu na Slovensku. Od toho času nielen on, ale celá naša rodina čelí opakovaným hrozbám ublíženia na zdraví a dokonca aj vyhrážaním smrťou od mafie. O roku 2002 kedy bol môj manžel najskôr na základe falošného úradného záznamu vzatý do väzby sudcom JUDr. Róbertom Jankovským – švagrom štátnej tajomníčky a následne bol odsúdený za skutok, ktorý nespáchal, čo potvrdzuje aj výpoveď korunného svedka Tibora Jurisu. Ten potvrdzuje, že môj muž sa nikdy nedopustil nezákonného správania voči jeho osobe a ani voči je majetku.

Práve naopak, my sme boli v tom čase okradnutí mafiánmi o majetok v hodnote 320 tisíc eur, za ktorý trestný čin bol prvostupňovým súdom odsúdený páchateľ a mafián Peter Vasko. Mimochodom otec dcéry, ktorá je v partnerskom zväzku so synom Moniky Jankovskej.

Dovolím si tiež ozrejmiť, že práve na základe rozsudku 5T 444/2001, ktorým vtedy sudkyňa Monika Jankovská na Okresnom súde v Trenčíne uznala vinným môjho manžela bez jediného dôkazu a práve ona spravila z môjho manžela odsúdeného, týmto krokom dovolila, aby môj manžel bol ľahkou korisťou a vopred plánovanou obeťou ekonomickej trestnej činnosti mafie.

Udalosti z posledných dní ma donútili reagovať najmä preto, lebo obvinenie, ktoré dostalo môjho manžela na pár hodín do cely predbežného zadržania je postavené na výpovediach – svedectvách osôb, ktoré tvorili v Trenčianskom kraji vetvu mafie Čongrádyovcov.

Je až zarážajúca opovážlivosť, keď sa polícia zníži k vykonštruovanému obvineniu postavenému na ľuďoch odsúdených za vraždu, organizovaný zločin alebo ekonomickú trestnú činnosť. Ešte príznačnejšia je však  rýchlosť s ako toto obvinie bolo zostavené a aj to ako informovali už slovenské média, že prokuratúra o zadržaní môjho manžela nemala počas toho inkriminovaného dňa takmer 3/4 dňa informácie. Zároveň však táto akcia je aj živým svedectvom proti tým, ktorí ju zosnovali.

Je zarážajúce, že predstaviteľ ministerstva spravodlivosti podáva vyhlásenia o prebiehajúcej obnove konania, ktorých cieľom je diskreditácia občana, ktorý usiluje o očistu svojho mena. Nie inak, sa nedá ani porozumieť akcii voči môjmu mužovi, ktorý ako prvý na Slovensku sa dostal pre trestný čin ohovárania takmer do vyšetrovacej väzby. To ma vedie k dôvodnej obave a podozreniu, že tieto kroky neboli náhodné a chcem veriť, že ich účelom nebolo v konečnom dôsledku zmariť celú obnovu konania, ktorá ma pokračovať začiatkom júna rozhodnutím súdu vo veci.

Môj manžel dnes nemôže verejne vystupovať na svoju obranu, aby si neprivodil vyšetrovaciu väzbu. Môj syn čelí trestnému stíhaniu za verejné vystúpenia a rozhovory pre média. Pýtam sa, koľko členov našej rodiny musí byť verejne šikanovaných štátnou mocou, aby sa dal nakoniec priechod spravodlivosti po sedemnástich rokoch?

Rovnako sa pýtam, je to aj odkaz svedkom a sudcom pri ich rozhodovaní v júni?

Čítajte tiež:

http://www.eurorespekt.sk/podcast-s-branom-ladickym-na-jednom-stretnuti-sa-jan-richter-priznal-ze-detskym-domovom-nerozumie/

KOMENTÁR Samuela ZUBA: Až 10% voličov nebude voliť prezidenta SR. Slovenská republika odopiera občanom ich ústavné právo
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies