KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: 10. apríla by sme mali požadovať živé vysielanie zo zasadnutia zahraničného a európskeho výboru NR SR
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti zverejnil na stránkach NR SR pozvánku na svoje zasadnutie 10.apríla 2018. 45. schôdzu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti, sa uskutoční 10. apríla 2018 (utorok) o 14:00 hod. v budove Národnej rady Slovenskej republiky, v rokovacej miestnosti č. 30 (prízemie), Námestie Alexandra Dubčeka 1, Bratislava.

Je známy aj návrh programu:

  1. Správa o plnení úloh zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky v roku 2017 a jej zameranie na rok 2018 (tlač 897)

predloží: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

spravodajca: poslanec Ladislav Andreánsky

(Bod 1 sa uskutoční formou spoločnej schôdze so Zahraničným výborom Národnej rady Slovenskej republiky v zmysle §56 rokovacieho poriadku)

  1. Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky k správe o plnení úloh zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky v roku 2017 a jej zameranie na rok 2018 (tlač 897)

predloží: predseda výboru

spravodajca: poslanec Ladislav Andreánsky

  1. Výročná správa o členstve Slovenskej republiky v Európskej únii – hodnotenie a aktuálne priority vyplývajúce z Pracovného programu Európskej komisie (tlač 901)

predloží: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

spravodajca: poslanec Ladislav Andreánsky

  1. Informácia o rokovaní Rady Európskej únie pre zahraničné veci, ktoré sa uskutoční 16. apríla 2018

predloží: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

spravodajca: poslanec Ladislav Andreánsky

  1. Informácia o rokovaní Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti a Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti (článok 50), ktoré sa uskutoční 17. apríla 2018

predloží: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

spravodajca: poslankyňa Katarína Cséfalvayová

  1. Informácia o rokovaní Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti (súdržnosť), ktoré sa uskutoční 12. apríla 2018

predloží: poverený člen vlády SR

spravodajca: poslankyňa Katarína Cséfalvayová

  1. Informácia o nových návrhoch právnych aktov EÚ a o predbežných stanoviskách predložených podľa § 58a ods. 8 rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky

predloží: predseda výboru

spravodajca: poverení členovia výboru

8. Rôzne

_______________________________________________________________________________

Ako zo samotnej pozvánky vyplýva jedná sa o najdôležitejšie parlamentné podujatie k zahraničnej a k európskej politike Slovenska. Najmä bod jedna je spoločným zasadnutím zahraničného aj európskeho výboru NR SR s názvom “Správa o plnení úloh zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky v roku 2017 a jej zameranie na rok 2018 (tlač 897)”. Predkladá ju minister zahraničných vecí.

Slovenským národným záujmom sa v slovenskej politike oháňa kde kto. Práve 10. apríla majú možnosť občania spoznať autentické názory jednotlivých politických strán NR SR na zahraničnú a európsku politiku. Toto fórum je zároveň miestom, kde politické strany v NR SR môžu ukázať svoju pripravenosť a kompetentnosť v oboch politikách, ktoré sa prelínajú. Najmä od opozície v súčasnej “horúcej” spoločenskej atmosfére  kriticky mysliaci občania očakávajú preukázanie schopnosti viesť krajinu a reprezentovať ju aj smerom navonok.

Je o čom hovoriť. V čase diskusií o imigrácii, reforme eurozóny, daňových návrhoch na úrovni EÚ, ako aj škandáloch s  agrodotáciami je spoločné zasadnutie výborov NR SR miesto, z ktorého by mala vzísť slovenská pozícia s návrhmi ako ďalej po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Preto prekvapuje, že opozícia nepožaduje zabezpečenie priameho živého online vysielania cez portál NR SR.

Na rozdiel od opozície by to mali však od Andreja Danka žiadať prostredníctvom kancelárie NR SR občania. Inak sú reči o slušnom Slovensku len prázdne slová.

Čítajte tiež:

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Ruskú propagandu v Európe nepotrebujeme. Vystačíme si s nákupom osobných údajov od Deutsche Post

http://www.eurorespekt.sk/komentar-julie-hanesovej-pan-sulik-vazne/

GATESTONE INSTITUTE: V Sýrii niektoré britské mimovládky financujú peniazmi daňových poplatníkov islamský terorizmus

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies