Komentár Petra KRÁLIKA: Ako politik AfD, ktorý z ruskej menšiny v Nemecku urobil voličov AfD konvertoval na islam

Neprajníci AfD v Nemecku presnejšie v Brandenburgsku teraz hovoria, že sa táto strana s vyhraneným protiimigračným postojom chytila do vlastnej pasce. A je to práve Brandenburgsko, kde si AfD nenechá ujsť  jedinú príležitosť hovoriť o Islamizácii Nemecka alebo Európy. Dokonca aj na domovskej stránke krajinského zväzu Vás hneď uvíta pozdrav: “ Zaviazali sme sa k bráneniu nemeckej kultúry, Islam nepatrí do Nemecka“. Prináša pikantný príbeh nemecký portál Tagesspiegel.

Reč je o Arthurovi Wagnerovi. Wagner pochádza z Falkensee, je tiež námestníkom okresného náčelníka AfD Havellande. Predtým bol pár rokov v CDU, než ju sklamaný opustil v roku 2012. Nasledoval vstup do Aliancie pre Nemecko. Tento veterán AfD nedávno konvertoval na islam.

Minulé leto, niekoľko mesiacov pred voľbami, bol Wagnerov  svet v AfD „ešte stále poriadku“

V júli 2017 natočil  jedenásť minútové video na Youtube, v ktorom sa pokúšal získať ruských Nemcov za voličov AfD v ruštine s nemeckými titulkami. Čo to prezradil v ňom aj o sebe. Napríklad, že sa jeho 110 členov AfD v okrese pričinilo o bezpečnosť občanov alebo že je členom organizácie „Kresťania v Afrike“.

Video malo náboj muža so „silným posolstvom“: „Našou úlohou je zachrániť túto krajinu!“

Kedysi bol Wagner veľkým obdivovateľom  Merkelovej, veď vyrástla vo východnom Nemecku, študovala v Moskve. Do momentu, kedy podľa neho Merkelová urobila obrovskú chybu .

„Nemecko sa mení na inú krajinu“ – tvrdil, keď Merkelová povedala, že to zvládnu a otvorila náruč utečencom. 

A teraz je Wagner sám moslimom!

„To je moja súkromná záležitosť“, povedal brandenburský politik, keď si Tagesspiegel s ním dohováral stretnutie. Ďalšou pikantériou nášho príbehu je, že samotný Wagner pôsobí v rade Afd pre cirkevné a náboženské otázky. 

Existujú nejaké pokusy, aby zo štátnej rady odišiel, potom čo konvertoval na islam? On sám to rozhodne popiera: „Neexistuje žiadny tlak, nič sa nezmenilo“ a viac o tom nechce hovoriť!

Vo Falkensee má Wagner povesť, človeka so sociálnym cítením, treťou pikantériou nášho príbehu je, že sa dokonca zapojil do vítania utečencov. 

A čo na to Brandenburská AfD? 

„Pre nás to nie je problém,“ povedal hovorca strany AFD Daniel Friese  novinárke Tagesspiegelu Cause Wagnerovej. „Nemyslím si, že je to problém pre väčšinu strany.“ Znie to prekvapivo, ale v AfD sú aj moslimovia.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies