KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017
Vítali sme ich ako ctihodných podnikateľov a investorov, mnohí politici sa s nimi fotili lebo potrebovali ukázať voličom, že im vedia zohnať prácu. Naše SARIO tam chodilo na podnikateľské konferencie a verím, že v dobrej viere, že koná v prospech Slovenska, nadväzovalo s mnohými z nich kontakty (o tom som sú výročné správy SARIO 2003, 2004, 2005). Verím im, že nevedeli s kým majú tu česť, lebo to nie je úlohou SARIO. A oni prišli. Lepšie povedané utiekli…

Lifestylové časopisy o nich písali ako v nedeľu v Košiciach tie rodiny spolu obedujú, ako majú satelit a pozerajú spolu futbal. V dobrej viere, že píšu o tých ktorí sa stali východoslovenskou talianskou podnikateľskou smotánkou. Opäť verím, že nevedeli o čom píšu. Nemali prečo, nie je to ich úlohou. To všetko za druhej vlády Dzurindu, keď sme si hovorili, že už nie sme čiernou dierou v strednej Európe. Nevedeli sme, my občania, že niekto kope dieru, čiernejšiu než tá Mečiarova.

Dzurinda padol a oni zostali a vrástli s mocou, s mocou Smeru. Ak niečo celá vražda talentovaného analytika Jána Kuciaka ukazuje, tak je to zlyhanie bezpečnostných zložiek v našom štáte. Preverovať, kto o čo žiada zo zahraničia, kto s akými úmyslami prichádza, akú ma minulosť a analyzovať toky pofidérného kapitálu na Slovensko  je úlohou SIS, Národného bezpečnostného úradu a ďalších.

Politka “lebo Fico” a uzavretie sa výhradne iba do  domáceho mocenského zápasu a tých prázdnych 10 rokov vlády Róberta Fica, ktoré boli iba o tom, buď s Ficom alebo proti nemu a pre smerákov mať čas počas kradnutia, ešte kradnúť,  nás doviedla k rozkladu štátu.

Zažili sme si aj 2 roky Radičovej vlády a oni prežili, prežili permutovaní do rôznych taliansko-slovenských firiem. “Radili, tvorili analýzy, centaurovali” a neviem čo… Trebárs aj dlhé roky na ministerstve kultúry či za Maďariča, či za Krajcera. Útek Maďariča v tomto svetle je zbabelosť tiež mal konať proti pochybným taliansko-slovenským firmám a nie opúšťať loď, ktorá ide ku dnu.

Hodiť to teraz všetko na Fica by bolo jednoduché. Zodpovední sú tí opití vlastným reformným úspechom z rokov 2002-2006 ale aj všetci z rokov 2006 – 2016. Vysrali sa na štát, išlo im všetkým len o seba. Ako vždy ….

Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies