KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017

Vítali sme ich ako ctihodných podnikateľov a investorov, mnohí politici sa s nimi fotili lebo potrebovali ukázať voličom, že im vedia zohnať prácu. Naše SARIO tam chodilo na podnikateľské konferencie a verím, že v dobrej viere, že koná v prospech Slovenska, nadväzovalo s mnohými z nich kontakty (o tom som sú výročné správy SARIO 2003, 2004, 2005). Verím im, že nevedeli s kým majú tu česť, lebo to nie je úlohou SARIO. A oni prišli. Lepšie povedané utiekli…

Lifestylové časopisy o nich písali ako v nedeľu v Košiciach tie rodiny spolu obedujú, ako majú satelit a pozerajú spolu futbal. V dobrej viere, že píšu o tých ktorí sa stali východoslovenskou talianskou podnikateľskou smotánkou. Opäť verím, že nevedeli o čom píšu. Nemali prečo, nie je to ich úlohou. To všetko za druhej vlády Dzurindu, keď sme si hovorili, že už nie sme čiernou dierou v strednej Európe. Nevedeli sme, my občania, že niekto kope dieru, čiernejšiu než tá Mečiarova.

Dzurinda padol a oni zostali a vrástli s mocou, s mocou Smeru. Ak niečo celá vražda talentovaného analytika Jána Kuciaka ukazuje, tak je to zlyhanie bezpečnostných zložiek v našom štáte. Preverovať, kto o čo žiada zo zahraničia, kto s akými úmyslami prichádza, akú ma minulosť a analyzovať toky pofidérného kapitálu na Slovensko  je úlohou SIS, Národného bezpečnostného úradu a ďalších.

Politka “lebo Fico” a uzavretie sa výhradne iba do  domáceho mocenského zápasu a tých prázdnych 10 rokov vlády Róberta Fica, ktoré boli iba o tom, buď s Ficom alebo proti nemu a pre smerákov mať čas počas kradnutia, ešte kradnúť,  nás doviedla k rozkladu štátu.

Zažili sme si aj 2 roky Radičovej vlády a oni prežili, prežili permutovaní do rôznych taliansko-slovenských firiem. “Radili, tvorili analýzy, centaurovali” a neviem čo… Trebárs aj dlhé roky na ministerstve kultúry či za Maďariča, či za Krajcera. Útek Maďariča v tomto svetle je zbabelosť tiež mal konať proti pochybným taliansko-slovenským firmám a nie opúšťať loď, ktorá ide ku dnu.

Hodiť to teraz všetko na Fica by bolo jednoduché. Zodpovední sú tí opití vlastným reformným úspechom z rokov 2002-2006 ale aj všetci z rokov 2006 – 2016. Vysrali sa na štát, išlo im všetkým len o seba. Ako vždy ….

Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

Búrka v šerbli alebo strata suverenity Slovenska?

Jana Teleki

Spravodlivosť podľa sudkyne Kresl

Jana Teleki
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy