KOMENTÁR Toma QUIGGINA: Štátny sviatok boja proti islamofóbii. Robíte si žarty?
PODPORIŤ

Kanadský predseda vlády Justin Trudeau je žiadaný Národnou radou kanadských moslimov, aby stanovil 29. január za “Štátny sviatok boja proti islamofóbii”. Ak tak urobí, je to ukazovateľom toho, že v Kanade islamisti uspeli vo svojom programe politickej expanzie a ovplyvňovaní do tej miery, že už sú schopní verejne manipulovať úradom predsedu vlády. V Kanade je “islamofóbia” až na štvrtom mieste po zločinoch proti černochom, homosexuálom a židom. Počty zločinov z nenávisti, namierené proti moslimom, v skutočnosti klesli, hoci celkový počet zločinov z nenávisti podľa poslednej správy Kanadského štatistického úradu (Statistics Canada) vzrástol.

Udalosť, stojaca za touto požiadavkou, je násilný útok proti mešite v Québecu 29. januára 2017, pri ktorom bolo zavraždených šesť ľudí.

CAIRO CAN / NCCM tvrdí vo svojom liste predsedovi vlády, že k útoku došlo “čisto preto, že obete boli moslimovia”. Toto tvrdenie je pochybné: mešita má spletitú históriu, v poslednej dobe ohľadom nej došlo k väčšiemu počtu traumatizujúcich udalostí a pôvodne bola založená prívrženci moslimského bratstva.

 

CAIRO CAN / NCCM

CAIRO CAN / NCCM bola založená za účelom podpory americkej materskej organizácie, Výboru americko-islamských vzťahov (CAIR USA), ktorá bola pre zmenu založená za účelom podpory Hamasu. Podľa Hamas Covenant je daná skupina palestínskou odnožou Moslimského bratstva. Hamas je na americkom i kanadskom zozname teroristických organizácií. CAIRO USA bola tiež čoby teroristická organizácia uvedená na zozname teroristických organizácií v Spojených arabských emirátoch v roku 2014. Zoznam týchto skupín podľa nich zahŕňa čelné, zástupné aj finančné organizácie Moslimského Bratstva.

Existujúci výkonný riaditeľ CAIR CAN / NCCM Ihsaan Gardee sa pokúšal tvrdiť, že medzi CAIRO USA a jej kanadskú odnožou CAIRO CAN / NCCM neexistuje žiadna spojitosť. Tvrdil to v interview pre Canadian Broadcasting Corporation a v rámci výpovede pred kanadským parlamentom. Tento pohľad je mylný. Americké ministerstvo zahraničia identifikovalo CAIRO CAN / NCCM ako kanadskú odnož CAIRO USA. CAIRO USA opakovane tvrdila, že CAIRO CAN / NCCM je jej “kanadský úrad”. Najviac vypovedajúce je to, že CAIRO CAN / NCCM uviedla na svojej vlastnej webovej stránke v roku 2003 nasledovné vyhlásenie, odkazujúce na CAIRO USA: “Táto organizácia so sídlom vo Washingtone je materská organizácia CAIRO CAN”. Toto vyhlásenie bolo vydané ako časť “Sprievodca novinárov po islame”.

Kanadský senát tiež vo Viedni v máji 2015 vypočul medzinárodne uznávaného experta na Moslimské bratstvo Dr. Lorenza Vidina. Vo svojej výpovedi vidina uviedol, že Moslimské Bratstvo má v Kanade osem až desať čelných organizácií. Poznamenal, že je medzi nimi aj CAIRO CAN / NCCM.

 

ÚTOK (Y) na mešitu v Quebecu

Útok na mešitu v Québecu, nazývanú tiež Islamské kultúrne centrum v Québecu (Centre culturel Islamique de Québec – CCIQ), prebehol 29. januára 2017. Údajný útočník Alexandre BISSONNET zavraždil v nedeľu večer šesť ľudí a zranil osem ďalších streľbou z pušky.

Nebol to ale jediný útok, ktorý sa okolo mešity odohral. Na rovnakom mieste došlo k piatim rôznym udalostiam a vyzerá to tak, že medzi nimi existuje spojenie. V júni 2016 bola pred predné dvere mešity položená prasačia hlava. O tri týždne neskôr bol v okolí mešity distribuovaný leták, v ktorom stálo, že mešitu prevádzkuje Moslimské Bratstvo. V letáku sa tiež tvrdilo, že mešita v Québecu je centrálou Moslimského Bratstva v Québecu. Následne bolo uverejnené na blogu, že mešita je organizáciou Moslimského Bratstva. Na blogu bol dátum 8. júna 2016 a text bol podobný tomu, ktorý stál na letáku, distribuovanom v okolí mešity. Titulok blogu bol “Čo je najdôležitejšie: prasačia hlava alebo genocída?” Z otázky vyplývalo, že prvé tri incidenty sú prepojené. Blog je stále (zatiaľ do 19. januára 2018) aktívny.

Na blogu sa tiež objavili nepriame vyhrážky mešite. Bolo konštatované, že:

“Ak mešita v Québecu jasne nedokáže, že odmieta všetky organizačné, finančné a ideologické väzby na Moslimské Bratstvo a jeho organizácie ako je Rada kanadských moslimov a ďalšie, a jednoznačne neodsúdi všetky predstaviteľov týchto organizácií, občania Québecu budú musieť považovať Veľkú mešitu v Québecu za centrum propagácie radikálneho poňatia islamu a politického islamu. “

Hoci toto vyhlásenie z júna 2016 neobsahovalo priamu hrozbu násilím, človek by mohol najmä vďaka “problému spätného pohľadu” veriť, že v tomto poste rozpoznal vyhrážku smerom k mešite. Samozrejme že tam nebolo napísané, že keď mešita neodmietne väzby na Moslimské Bratstvo, budú nasledovať násilné činy. Hrozba je ale naznačená a vďaka nasledujúcim dvom násilným udalostiam vyzerá priamo prorocky.

Oznámenie tiež nasvedčuje tomu, že prvé tri incidenty a streľba sú prepojené.

Ako bolo poznamenané, na mešitu potom v januári 2017 prebehol útok, ktorý mal za následok mŕtvych a ranených. 8. augusta 2017 sa objavila piata udalosť, auto, patriaci Mohamedovi Labidimu, prezidentovi mešity, bolo podľa polície zámerne zapálené v rámci podpaľačského útoku.

 

VZNIK mešity

Mešita v Québecu bola podľa svojich vlastných prameňov založená Radou moslimských študentov (Muslim Student Association). Rada moslimských študentov bola založená stúpencami Moslimského bratstva. Mešita každý rok (2001 až 2010) daruje peniaze kanadskej charitatívnej organizácii International Relief Fund for the Afflicted and Need (Irfan). Toto financovanie Irfan bolo podľa vládnej agentúry Canada Revenue Agency založené zámerne s cieľom obísť kanadský zákona, zakazujúci financovania Hamasu. Táto “charita” bola odvtedy na zozname teroristických organizácií v Kanade, pretože pomohla Hamásu zaslaním desiatok miliónov dolárov v hotovosti i rôznymi služieb.

Jeden z hlavných predstaviteľov mešity je Abdullah Assafiri. Bol uvedený ako riaditeľ pre vzdelávanie a náboženské aktivity Islamského kultúrneho centra v Québecu (directeur de la formation et de l’animation religieuse au Centre culturel Islamique de Québec / Director of training and religious activity at the Quebec Islamic Cultural Centre). Zastupoval tiež mešitu pri rokovaní s miestnymi vládnymi predstaviteľmi.

Pán Assafiri je tiež podľa samotného Moslimského Bratstva jedným z jeho čelných predstaviteľov. Na zozname Shura Council Amerického Moslimského Bratstva bol uvedený ako “Masul” / “Vedúci predstaviteľ” pre východnú Kanadu. Zverejnenie zoznamu došlo vďaka tomu, že išlo o jeden zo súdnych dokumentov v priebehu procesu ohľadom financovania terorizmu s Holy Land Relief Foundation v USA.

Pán Assafiri povedal tlači, že normálne by v nedeľu večer bol v čase útoku v mešite, ale nebol tam preto, že si jeho syn požičal auto (c’est Parco que son fils avait emprunté sa voiture).

S vedomím toho, že sa v Kanade vyskytuje Moslimské Bratstvo, tvrdili noviny ako Toronto Star, že v Kanade či USA nič také ako Moslimské Bratstvo nie je. V roku 2015 uviedol Haroon Siddiqui, emeritný editor Toronto Star, že:

“Moslimské Bratstvo nie je v Kanade ani USA registrované ani nemá v Severnej Amerike žiadnu pobočku.”

Pre toto hodnotenie citoval pán Siddiqui Dr. Jamala Badawiho. Siddiqui však nespomenul, že Badawi je členom Shura Council Moslimského Bratstva Severnej Ameriky podľa samotného Moslimského bratstva. Moslimské Bratstvo navyše Dr. Badawiho vyzdvihuje ako ukážkovú vodcovskú osobnosť v danej oblasti výučby. Dr. Badawi bol tiež členom predstavenstva ako Rady kanadských moslimov tak CAIRO CAN / NCCM. Rada kanadských moslimov bola vo výpovedi doktora Vidina v roku 2015 pre kanadský senát tiež označená za čelnú organizáciu Moslimského Bratstva. Webová stránka Rady kanadských moslimov uvádza, že “Moslimské Bratstvo zostáva najvernejším odrazom praktizovanie islamu v modernej dobe”.

Dr. Badawi bol tiež ako neobvinený spiklenec na zozname v procese ohľadom financovania terorizmu s Holy Land Relief Foundation. Korene tohto procesu viedli až k Hamasu a Moslimskému Bratstvu. Rozsudky padli v roku 2008.

ZÁVER
Hoci je možné, že obete boli napadnuté iba preto, že išlo o moslimov, tak incidenty pred samotným útokom i online hrozby nasvedčujú, že motivácia pre útok mohla byť komplikovanejšia.

Ak predseda vlády ustanoví “Deň islamofóbie”, pôjde o jasný indikátor a varovanie strán toho, ako ďaleko sa islamistické zmýšľanie rozvinulo v budove vlády. Pôjde aj o ďalšie potvrdenie toho, ako ďaleko pokročil predseda vlády Trudeau vo svojej snahe o podporu islamistov pri každej príležitosti, ako to robí od svojho zvolenia za člena vlády od roku 2008.

 

Tom Quiggin je bývalý dôstojník vojenskej rozviedky, bývalý kontraktor pre spravodajskú službu Royal Canadian Mounted Police a súdom určený expert na džihádistický terorizmus pre Kanadský federálny súd a ďalšie kriminálne súdy. Mnoho materiálu z tohto článku pochádza z jeho nedávno vydanej knihy “Submission: The Danger of Political Islam to Canada – With a Warning to America”, ktorú napísal s Tahir Goro, saied Shoaaibem, Jonathon Cotler a Rickom Gillom s predslovom od Raheel Raza.  Komentár vyšiel v anglickom originále “Canada: “Islamophobia Day”? Are You Kidding?” na Gatestone Institute.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies