Kongresmanka Elise Stefanik z radov republikánov tvrdí, že americká obrana nie je schopná odraziť jadrový útok Ruska

Toto svoje stanovisko vyjadrila kongresmanka Elise Stefanik  v stĺpci pre The Washington Examiner.

Podľa nej je“ západné pobrežie USA chránené piatimi batériami s 44 raketami, ale východná obrana je oslabená“.

„Spojené štáty sa stretávajú s rastúcou hrozbou nielen zo Severnej Kórey a Iránu, ale aj Ruska a Číny. Snažia sa rozšíriť svoj geopolitický vplyv, vyzývajú nás na všetkých frontoch a narušujú naše národné bezpečnostné záujmy, “ uviedla v rozsiahlom komentári  publikovanom v anglickom originále pod názvom „Rep. Elise Stefanik: The East Coast needs a missile defense post“.

Okrem iných zaujímavých tvrdení podľa nej skúšky ukázali, že so súčasnými schopnosťami nie sú USA schopné odraziť všetky útoky rakiet.

Politička pripomenula, že zo 18 testov systémov protiraketovej obrany bolo úspešných iba 10, pričom žiadna skúška nebola vykonaná za podmienok, ktoré by presne simulovali útok.

Okrem toho tieto testy nezahŕňali použitie aktívnych protiopatrení alebo imitujúcich potenciálnych trajektórii severokórejskej rakety Hwasong-15.

Stefánikov dodala, že k zničeniu jedného nepriateľského cieľa sú nutné štyri rakety. To negatívne ovplyvňuje schopnosť obranného systému sledovania väčšieho počtu útokov, pretože potenciálny nepriateľ môže vypustiť falošné ciele a donútiť lovca k ich „prenasledovaniu“.

Kongresmanka tiež pripomenula, že systém protiraketovej obrany je umiestnený na Aljaške a v Kalifornii, takže východné pobrežie (oblasť Washingtone, DC, New Yorku či Bostonu) zostáva menej chránená.

Aby sa táto situácia napravila, Stefánikov navrhla umiestniť časť stíhačiek vo Fort Drum blízkosti New Yorku.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies