Kontrafakt pokrstí nový album v Bratislave aj Prahe

 Slovenská skupina Kontrafakt vydá 1. decembra album Real Newz, ktorý pokrstí v Bratislave aj v Prahe. Veľkolepá šou sa najprv uskutoční 26. decembra v bratislavskej Incheba Expo Aréne a o dva dni neskôr v pražskom Fóre Karlín.

Členovia formácie majú z novinky veľkú radosť. “Nechajte sa prekvapiť. Kontrafakt je proste známy tým, že sa snaží prirodzene zvýšiť level vo všetkých sférach rapu. Máme víziu a hlad. To je hlavné. Mier,” uviedol Rytmus. “Cez leto sme makali na novom albume a koncertne obiehali celé Česko a Slovensko až do zodrania hlasiviek. Za ostatné roky hip-hop enormne vyspel. Náš album vychádza už 1. decembra, ale vytvárame k nemu nenormálnu vizuálnu šou,” vyhlásil Ego. “Pripravujeme koncert, ktorý má svojho režiséra, dizajn stageu a nákladnú výpravu. Všetko bude dopredu riadne vymyslené a vyskúšané. Je to úplne iný formát koncertu, ako vidieť napríklad na festivaloch. Takýto typ koncertu by mala jedna 20 rokov fungujúca kapela, taká ako tá naša, mať, a my ho máme v hlavách už dlho. Preto sme radi, že je to konečne tu,” dodal Anys.

Skupina Kontrafakt, ktorá funguje v zložení Rytmus (Patrik Vrbovský), Ego (Michal Straka) a Anys (Ondrej Beňačka), vznikla v roku 2001 v Piešťanoch. Na konte majú albumy ako E.R.A. (2004), Bozk na rozlúčku (2007) a Navždy (2013). Okrem toho im v roku 2005 vyšlo aj DVD Murdardo Mulano Tour 2005. Vydali tiež viacero singlov.

Informácie pochádzajú od Evy Sládkovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies