KOŠICE: Odsúdili lekárku, ktorú prichytili ordinovať na pohotovosti pod vplyvom alkoholu s 2,04 promile
Zhruba 40 hodín po tom, čo ju prichytili ordinovať na pohotovosti pod vplyvom alkoholu, si pediatrička Beáta F. vypočula trest. Odsúdili ju na tri mesiace s podmienkou na rok a pol. Informuje portál KOŠICE:DNES.

Podľa portálu KOŠICE:DNES detskú lekárku odviezli v pondelok večer policajti priamo z ordinácie lekárskej pohotovosti na Národnej triede v Košiciach. „Službukonajúca lekárka v čase služby nafúkala 2,04 promile alkoholu v dychu,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa informácií KOŠCICE:DNES ju telefonicky policajtom nahlásil otec, ktorý bol na pohotovosti s dvojročným synom. Pediatričku hneď odviezli do cely policajného zaistenia, kde musela vytriezvieť. V priebehu utorka 55-ročnú ženu polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pretože vykonávala v stave vylučujúcom spôsobilosť zamestnanie, pri ktorom by mohla ohroziť život alebo zdravie ľudí.

Včera krátko predpoludním sa žena v rámci takzvaného superrýchleho konania ocitla pred sudcom na košickom okresnom súde. Tam si vypočula aj verdikt. „Samosudca ju uznal vinnou a uložil jej trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov, ktorý podmienečne odložil na skúšobnú dobu 18 mesiacov. Zároveň jej uložil probačný dohľad nad správaním počas celej skúšobnej doby,“ informovala nás hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. Beáta navyše celý čas nesmie požívať alkoholické nápoje a návykové látky.

Keďže pediatrička proti trestnému rozkazu nepodala odvolanie, rozhodnutie hneď nadobudlo právoplatnosť. Pri odchode zo súdu svoj trest ani svoje nezodpovedné konanie vôbec nekomentovala, odišla bez jediného slova.

Konateľka pohotovosti LSK PLUS na Národnej triede Valéria Vasiľová povedala portálu KOŠCE:DNES, že “rozhodnutie súdu nemá k dispozícii, preto je predčasné hovoriť o tom, aký bude mať vplyv na ich spoluprácu s Beátou F”.

„Zatiaľ môžem povedať, že do konca mesiaca máme služby vyriešené bez jej účasti. Nie je našou zamestnankyňou, preto jej nemôžeme udeľovať žiadne sankcie,“ tvrdí šéfka lekárskej pohotovosti, ktorá zdôraznila, že pondelková služba bola jej prvou v ich zariadení.

Obmedzenie výkonu povolania nebolo súčasťou súdneho rozhodnutia. Keďže povolenie na prevádzku pediatrickej ambulancie Beáty F. na Ťahanovciach vydal Košický samosprávny kraj (KSK), opýtali sme sa aj na ich stanovisko k prípadu.

„Po tom, čo nám doručia právoplatné rozhodnutie súdu a rozhodnutie Slovenskej lekárskej komory (SLK) o odňatí alebo pozastavení licencie, rozhodneme o zrušení alebo pozastavení povolenia na prevádzkovanie ambulancie. V prípade, ak nás Slovenská lekárska komora požiada o preskúmanie zdravotnej spôsobilosti tejto lekárky, dáme vypracovať lekársky posudok nezávislému odborníkovi,“ informovala KOŠICE:DNES hovorkyňa KSK Anna Činčárová.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies