Košická čudná strana riešila ako sa vysporiadať s Vadalom, píše denník KOŠICE:DNES

Informácie o tom, že na košickú regionálnu stranu Šport do Košíc a na Východ mal vplyv taliansky podnikateľ Antonino Vadala, prinútil jej členov konať. Informuje denník KOŠICE:DNES.

O probléme rokovali predseda strany a košický podnikateľ Igor Sidor, podpredsedníčka Iveta Kijevská a štyria košickí okresní predsedovia. Všetci okrem Sidora sú zároveň poslancami mesta Košice.

Podľa KOŠICE:DNES strana má svoje štruktúry aj v ďalších okresoch Košického kraja, vrátane Michaloviec, kde býva Vadala.

„Prítomní boli len členovia strany z Košíc. Oficiálne vyjadrenie pošleme v piatok, dovtedy to nekomentujem,” povedal vo štvrtok Emil Petrvalský, mestský poslanec a predseda strany v okrese Košice I. Ešte pred stretnutím povedal, že na Vadalu sa bude pýtať Sidora, lebo on nevie kto to je, uvádza  KOŠICE:DNES.

Košický krajský poslaenec Milan Potocký (OĽANO), s ktorým sa Vadala stretol na jeho žiadosť v januári, v pondelok povedal, že Talian mu tvrdil, že strana Šport do Košíc a na Východ je jeho majetkom.

Michalovský právnik Marek Švingál, ktorý vykonáva funkciu prokuristu vo Vadalových firmách, za stranu kandidoval v novembrových župných voľbách za poslanca. Viacero členov strany tiež potvrdilo, že Talian bol aj na zakladajúcom sneme.

Ako pokračuje denník KOŠICE:DNES   popredných členov strany, vrátane Sidora, mal Vadala na facebooku ako priateľov. Denník KOŠICE:DNES vo štvrtok dostal fotografiu, na ktorej je Švingál, Vadala a niekoľko detí na športovej akcii Športu do Košíc a na Východ.

Vadala mal podľa Kuciakovho článku väzby na kalábrijsku mafiu aj ľudí z vládneho Smeru. Sidor tvrdí, že bol len sympatizantom jeho strany. Priznal, že mu v Košiciach vo svojej budove prenajímal kanceláriu s tým, že Talian mu neplatil, preto mu zmluvu vypovedal v októbri 2016. „Celá táto situácia nás mrzí a v krátkej dobe dáme vyhlásenie po stretnutí členov klubu,” odpísal Sidor v stredu, uzatvára denník KOŠICE:DNES .

 

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017

 

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy