Košická čudná strana riešila ako sa vysporiadať s Vadalom, píše denník KOŠICE:DNES
Informácie o tom, že na košickú regionálnu stranu Šport do Košíc a na Východ mal vplyv taliansky podnikateľ Antonino Vadala, prinútil jej členov konať. Informuje denník KOŠICE:DNES.

O probléme rokovali predseda strany a košický podnikateľ Igor Sidor, podpredsedníčka Iveta Kijevská a štyria košickí okresní predsedovia. Všetci okrem Sidora sú zároveň poslancami mesta Košice.

Podľa KOŠICE:DNES strana má svoje štruktúry aj v ďalších okresoch Košického kraja, vrátane Michaloviec, kde býva Vadala.

„Prítomní boli len členovia strany z Košíc. Oficiálne vyjadrenie pošleme v piatok, dovtedy to nekomentujem,” povedal vo štvrtok Emil Petrvalský, mestský poslanec a predseda strany v okrese Košice I. Ešte pred stretnutím povedal, že na Vadalu sa bude pýtať Sidora, lebo on nevie kto to je, uvádza  KOŠICE:DNES.

Košický krajský poslaenec Milan Potocký (OĽANO), s ktorým sa Vadala stretol na jeho žiadosť v januári, v pondelok povedal, že Talian mu tvrdil, že strana Šport do Košíc a na Východ je jeho majetkom.

Michalovský právnik Marek Švingál, ktorý vykonáva funkciu prokuristu vo Vadalových firmách, za stranu kandidoval v novembrových župných voľbách za poslanca. Viacero členov strany tiež potvrdilo, že Talian bol aj na zakladajúcom sneme.

Ako pokračuje denník KOŠICE:DNES   popredných členov strany, vrátane Sidora, mal Vadala na facebooku ako priateľov. Denník KOŠICE:DNES vo štvrtok dostal fotografiu, na ktorej je Švingál, Vadala a niekoľko detí na športovej akcii Športu do Košíc a na Východ.

Vadala mal podľa Kuciakovho článku väzby na kalábrijsku mafiu aj ľudí z vládneho Smeru. Sidor tvrdí, že bol len sympatizantom jeho strany. Priznal, že mu v Košiciach vo svojej budove prenajímal kanceláriu s tým, že Talian mu neplatil, preto mu zmluvu vypovedal v októbri 2016. „Celá táto situácia nás mrzí a v krátkej dobe dáme vyhlásenie po stretnutí členov klubu,” odpísal Sidor v stredu, uzatvára denník KOŠICE:DNES .

 

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies