Krištúfkovú (Sme rodina) odvolali z výboru na kontrolu vojenských tajných.
Opozičnú poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) v stredu 73 hlasmi parlament odvolal z Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, ktorého bola členom. Informuje denník SME.

Poslanci tak urobili na návrh podpredsedu SNS Antona Hrnka, ktorému prekážajú Krištúfkovej niekdajšie kontakty na mafiu.

Podpredseda liberálov Ľubomír Galko predtým avizoval, že poslanci návrh nepodporia.”Argument, že poslankyňa Krištúfková udržiavala nejaké styky s nejakými osobami, je farizejský. To, čo chcete urobiť, je odporná krágľovačka. SNS sa snaží týmto návrhom odvrátiť pozornosť od praktík jej nominantov,” vyhlásil Galko.

Zdôraznil, že Krištúfková nečelí žiadnemu trestnému oznámeniu ani stíhaniu a jej minulosť je dlhodobo známa. Poukázal, že v danom výbore sedia aj poslanci, ktorí vystupujú napríklad v kauze.

Poslanci hnutia OĽANO sa nezúčastnili hlasovania o politických funkciách vo výboroch NRSR. Všetky informácie o pani Krištúfkovej a pánovi Glváčovi boli dobre známe na začiatku volebného obdobia, preto dnešné naťahovanie sa o funkcie považujeme za trápne politické hry, ktoré ľuďom nijako nepomáhajú.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies