Kríza vo vzťahoch medzi Smer-SD a Most-Híd pokračuje. Zatiaľ nedošlo k žiadnej dohode
PODPORIŤ

Kríza vo vzťahoch medzi vládnymi stranami Smer-SD a Most-Híd pravdepodobne pokračuje. Zdroje z prostredia vládnucich strán potvrdili, že počas sobotňajšieho stretnutia ich predsedov Robera Fica (Smer-SD) a Bélu Bugára (Most-Híd) nedošlo k žiadnej dohode. Informuje aktualne.sk.

 

Podľa informácii sa v rámci rokovaní Mostu-Híd skloňuje aj definitívny odchod z vlády. Predstavitelia jednej z troch koaličných strán mali v sobotu rokovať o budúcnosti vládneho zoskupenia.

V rámci strany sa údajne zvažuje aj odchod z koalície. Podľa viacerých zdrojov má všetko závisieť od priebehu rokovaní Bélu Bugára (Most-Híd) s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

V sobotu o situácii v koalícii hovoril aj podpredseda Slovenskej národnej straný (SNS) Anton Hrnko, ktorý nevylúčil možnosť požiadavky odchodu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd).

Takáto požiadavka bude nastolená na pondelkovom predsedníctve strany, ktoré bude rozhodovať o tom, či to bude aj oficiálne stanovisko SNS pri koaličných rokovaniach,” potvrdil poslanec NR SR Hrnko.

Čítajte tiež:

Súdruh poslanec Blaha odstúpte z postu predsedu výboru NR SR pre európske záležitosti! Ste škodná!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies