Kurdský Afrin padol do rúk Turecka. Predstaviteľ tureckej vlády: “Európa bude moslimská”
Zatiaľ čo je veľa Európanov stále pranierovaných za to, že masovú migráciu z väčšinovo moslimských krajín vnímajú ako hrozbu pre Západnú kultúru, a sú obviňovaní z xenofóbie, islamofóbie a šírenia strachu, obsadilo včera Turecko mesto Afrin v Kurdmi obývanej časti Sýrie.

V rovnakej dobe prominentný predstaviteľ tureckej vlády otvorene a hrdo vyhlásil, že demografia Európy sa mení v prospech moslimov.

Poslanec Alparslan Kavaklıoğlu, člen vládnej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP) a predseda parlamentnej Komisie pre bezpečnosť a tajné služby, nedávno uviedol:

    “Šťastie a bohatstvo sveta sa presúva zo západu na východ. Európa prechádza nezvyklým obdobím. Jej populácia klesá a starne. Obyvateľstvo Európy je veľmi staré a ľudia, ktorí tam prichádzajú odinakiaľ, tak získavajú prácu. Ale Európa má problém. Všetci novo prichádzajúci sú moslimovia – z Maroka, Tuniska, Alžírska, Afganistanu, Pakistanu, Iraku, Iránu, Sýrie a Turecka. Tí, ktorí prichádzajú z týchto krajín, sú moslimovia. Došlo to tak ďaleko, že najobľúbenejším menom v belgickom Bruseli je Mohammed, druhým Melih a tretím Aisha . “

Podľa Kavaklıoğla povedie pokračovanie tohto trendu k tomu, že:

  “Moslimovia kresťanov v Európe prečíslia. To tam zvyšuje nacionalistickú, xenofóbnu a protiislamskú rétoriku. Preto okrajové a malé strany začínajú vo voľbách dostávať veľké množstvo hlasov … Ale nejde tomu zabrániť. Európa bude moslimská. S pomocou Alaha tam uspejeme, tým som si istý. “

Kavaklıoğlu nie je prvým tureckým predstaviteľom, ktorý zdôraznil dôležitosť populačného rastu. Súčasný prezident a vtedajší premiér Recep Tayyip Erdoğan vyzval v roku 2009 Turkov, aby mali aspoň tri deti. “Čím viac nás bude, tým budeme silnejší,” povedal. Od tej doby sa Erdoğan snaží povzbudzovať tureckých občanov, aby sa množili. V roku 2013 zopakoval svoj apel:

   “Potrebujeme mladú a dynamickú populáciu … Západ je v kríze a my nechceme, aby sa do rovnakej krízy dostalo aj Turecko. Vyzývam naše matky – neberte to na ľahkú váhu. Potrebujeme, aby sa táto myšlienka šírila. Potrebujeme, aby sa stala skutočnosťou . Je to hodnota, ktorú nemožno merať peniazmi ani žiadnymi inými materiálnymi statkami. “

V roku 2017 sa Erdoğan obrátil na Turkov usadených v Európe s výzvou, aby mali dokonca ešte viac detí:

 “Miesta, kde pracujete a žijete, sú teraz vaším domovom, vašou novou vlasťou. Posilňujte svoj nárok na ne: Zakladajte viac firiem a posielajte deti do lepších škôl. Žite so svojimi rodinami v lepších štvrtiach. Jazdite v tých najlepších autách a bývajte v tých najkrajších domoch. Majte päť detí, nielen tri. Pretože vy ste budúcnosť Európy. “

To isté teraz Erdoğan hovorí aj cyperským Turkom. Počas nedávneho stretnutia s predsedom vlády Severocyperskej tureckej republiky (ktorú uznalo iba Turecko) a jeho zástupcom Erdoğan údajne vyhlásil: “Hospodársky rast nastáva spolu s populačným rastom. Cyperských Grékov je cez milión. Proste sa množte.”

Vďaka vojenskej invázii, ku ktorej došlo v roku 1974, už Turecko z veľkej časti islamizovalo a poturčilo severný Cyprus. Turecká armáda terorizovala domorodých cyperských Grékov, a tí preto utiekli na juh. Turecká vláda následne na severný Cyprus doviezla tisíce ilegálnych osídlencov z Turecka, aby tak zmenila demografickú štruktúru nezákonne obsadeného územia. Pre islamizáciu oveľa mocnejšej kontinentálnej Európy Turecko však podporuje skôr demografický než vojenský džihád. Snaha Ankary zabezpečiť, aby moslimovia globálne prečíslili kresťanov, ide ruka v ruke s výstavbou mešít – “od Európy po Afriku, od Balkánu po Strednú Áziu” – podporovaná tureckou vládou platená Diyanetem (direktoriátom pre náboženské záležitosti).

Komu by teda potom mali liberálni Európania veriť, pokiaľ ide o neobmedzenú migráciu? Tým, ktorí považujú masový prílev obyvateľov z moslimských krajín za ohrozenie slobody a bezpečnosti, alebo tým, ktorí plánujú a realizujú výmenu obyvateľstva Európy a jej islamizáciu?

Stačí sa pozrieť na Afrin, Cyprus a otrasný stav ľudských práv v krajinách s moslimskou väčšinou.

 

Článok v pôvodnom znení Kurdish Afrin Falls to Turkey, Turkish Government Official: “Europe Will be Muslim” vyšiel na GATESTONE INSTITUTE.

Čítajte tiež:

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Ruskú propagandu v Európe nepotrebujeme. Vystačíme si s nákupom osobných údajov od Deutsche Post

GATESTONE INSTITUTE: V Sýrii niektoré britské mimovládky financujú peniazmi daňových poplatníkov islamský terorizmus

Medzi USA a Čínou vypukla už oficiálne obchodná vojna

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies