Lajčák: Slovensko má vnútorné problémy a hľadať ich príčiny v zahraničí, nám nepomôže

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa vyjadril k včerajšiemu vyhláseniu premiéra Roberta Fica (Smer-SD), v ktorom spájal prezidenta Andreja Kisku s finančníkom Georgom Sorosom.

„Pýtam sa, prečo hlava štátu išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má pochybné meno. Ten človek sa volá George Soros. Prosím si odpoveď od prezidenta, o čom bolo to stretnutie, na ktorom nemal Kiska so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí,“ vyhlásil Fico.

Nepriamo tým do sporu zatiahol aj ministerstvo zahraničných vecí. Jeho šéf Miroslav Lajčák vyzval na pokoj. „Vôbec teraz nechcem špekulovať či a do akej miery sa zaujíma o dnešné problémy Slovenska. Sú to problémy domácej slovenskej politiky a hľadať ich príčiny za hranicami nám nepomôže.

Vyzývam všetkých, aby k riešeniu týchto problémov bezodkladne pristúpili s chladnou hlavou a s vedomím zodpovednosti za náš spoločný štát,“ napísal Lajčák v stanovisku pre Denník N. 

Minister zahraničia však pripomenul, že Soros v minulosti ovplyvňoval situáciu v Európe. “George Soros je človek, ktorý významným spôsobom vplýval na vývoj v strednej Európe aj mimo nej.

To je fakt, ktorý nikto nemôže spochybniť. Zaujíma sa o dianie u nás, v susedných krajinách aj v krajinách, ktoré patria medzi priority slovenskej zahraničnej politiky. Toľko k jeho osobe,“ doplnil minister.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies