Lekárka na Sídlisku Ťahanovce vyčíta mestu, že odmieta sprístupniť miestnu polikliniku pred začiatkom ich ordinačných hodín

Podľa jej slov tak mesto ide proti vlastným občanom. Informuje portál KOŠICE:DNES.

Podľa poertálu KOŠICE:DNES prídete do čakárne, zapíšete sa do poradovníka a počkáte na sestričku, ktorá vás zoberie na prípadný odber ešte aj pred oficiálnym otvorením ambulancie. To je bežná lekárska prax na Slovensku. Bytový podnik mesta Košice (BPMK) nariadil nekompromisné dodržiavanie ranných otváracích hodín ťahanovskej polikliniky, ktorú spravuje, od siedmej hodiny ráno. Podľa lekárov tak obmedzuje pacientov.

Lekárka Eva Ševecová pôsobí v ambulancii pre deti a dorast v priestoroch Polikliniky Ťahanovce už 22 rokov. Dvakrát do týždňa má ordinačné hodiny od pol siedmej ráno.

„Pacienti chodievali do priestorov budovy pravidelne pred siedmou hodinou. Sťažnosti ľudí na striktné dodržiavanie otváracích hodín polikliniky počúvam od decembra,“ hovorí.

Ako uviedla, vrátnik vpustí lekárov do budovy aj skôr, no starší ľudia, tehotné ženy, mamičky s deťmi a ostatní pacienti však museli v mrazoch postávať pred ňou., pokračuje portál KOŠICE:DNES.

Lekárka sa preto rozhodla osloviť bytový podnik, aby polikliniku otvorili už od 6:30 ráno. „Odpovedali, že platné otváracie hodiny budovy od siedmej hodiny považujú za primerané.“ Podľa jej slov v lekárskej praxi bežne vedia prijať pacientov na odbery biologického materiálu už pred začiatkom ich ordinačných hodín. „Ľuďom to vyhovuje z praktických dôvodov – stihnú dôjsť do práce či školy ešte pred dopravnou špičkou,“ dodala.

Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová pre KOŠICE:DNES uviedla, že lekári vedia do budovy vstúpiť už pred otvorením polikliniky. „Neevidujeme hromadnú žiadosť lekárov o zmene ordinačných hodín. Na požiadanie lekárov vrátnik umožňuje pacientom vstup do budovy aj skôr,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že skorším otvorením budovy by sa zvýšil voľný pohyb nepovolaných osôb a ohrozila by sa tým bezpečnosť budovy.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies