Lekárska komora žiada premiéra o stretnutie v súvislosti s očakávaným príchodom koronavírusu

sita

Premiérovi komora zároveň ponúka svoju pomoc.

Slovenská lekárska komora (SLK) žiada premiéra o stretnutie v súvislosti s očakávaným príchodom nového koronavírusu. Premiérovi komora zároveň ponúka svoju pomoc. V stredu o tom informovala manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská. Prezident komory Marián Kollár sa listom obrátil na predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý je poverený riadením ministerstva zdravotníctva, a požiadal ho o stretnutie čo najskôr.

SLK považuje podľa jej prezidenta za samozrejmosť a povinnosť byť v tejto výnimočnej situácii informovaná. Komora chce byť tiež pripravená na všetky možné alternatívy prichádzajúce v týchto súvislostiach do úvahy. “Nechceme pripomínať, že to budeme to práve my, lekári, ktorí v prípade riešenia akýchkoľvek možných situácií, ktoré môžu nastať, budeme v prvej línii,” píše sa v liste.

Pre koronavírus sa vo štvrtok uskutoční aj zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Počas zasadnutia budú členovia informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom. Na rokovaní bude prítomná aj podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková, ako aj hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies