Londýnska polícia nestíha včas zachrániť detské obete sexuálneho zneužívania

Vyšetrovanie až 90 % prípadov, ktoré sa týkajú sexuálneho násilia na deťoch, je podľa vedenia londýnskej polície nedostatočné. Policajný zbor chce neutešenú situácia napraviť, uznáva však, že zlepšenie práce vo všetkých potrebných aspektoch bude trvať dlho.

 

Z 214 prípadov, ktoré sa týkali ochrany detí, bolo až 191 z nich riešených nedostatočne. Inšpektor Metropolitnej polícia Matt Parr uviedol, že sa v rámci Scotland Yardu musia vykonať drastické zmeny, ktoré povedú k lepším výsledkom. „Zamestnanci pracujú v stále zložitejšom prostredí a vyšetrujú prípady, ktoré sú zriedka jednoduché,“ dodal Parr.

Touto témou sa polícia začala zaoberať po tom, čo štatistiky zaznamenali rekordný počet sexuálnych trestných činov páchaných na deťoch. Národná spoločnosť pre prevenciu týrania detí uviedla, že za nárastom stojí aj iný spôsob zaznamenávania trestných činov, na druhej strane ale varuje pred trestnou činnosťou, ktorá sa odohráva na internete, informuje Independent.

Príkladom, kedy sa londýnska polícia nezachovala tak, ako by mala, je napríklad aj kauza sedemnásťročnej dievčiny, ktorá nahlásila znásilnenia niekoľkými mužmi, ktorí ju ešte pred tým prinútili vypiť alkohol. Vyšetrovanie ale nebolo dostatočné a informácie, ktoré z neho i vyplynuli, sa nedostali tam, kam mali.

Ďalším prehreškom metropolitných vyšetrovateľov bolo i omeškanie v prípade 13-ročného dievčaťa, ktorá poslala svoju polonahú fotku o rok mladšiemu chlapcovi, ten ju ale následne začal vydierať s tým, že ak mu nepošle viac obrázkov, vyvesí pôvodnú fotku na internet. Dievča na pomoc čakala 11 dní.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies