ĽSNS chce zaviesť nové opatrenia. Navrhuje trestať nedovolený vstup a zdržiavanie sa na Slovensku
Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. Navrhujú aj sprísniť tresty za prevádzačstvo. Právnu normu predložili na januárovú schôdzu parlamentu. Informuje aktualne.sk.

“Cudzinec, ktorý príde na Slovensko napríklad bez platných cestovných dokladov či víz, alebo sa bude na našom území zdržiavať bez povolenia na prechodný alebo trvalý pobyt, spácha trestný čin, za ktorý mu bude hroziť trest odňatia slobody na jeden až tri roky,” uviedol Rastislav Schlosár. Vyšší trest má hroziť členom organizovanej skupiny.

Utečenci sa podľa neho budú môcť trestnému stíhaniu vyhnúť. “A to vtedy, ak budú prichádzať priamo z územia, kde je ohrozený ich život alebo sloboda a za predpokladu, že sa sami bezodkladne prihlásia,” vysvetlil poslanec.

“Cieľom nášho návrhu je odstrašiť tých, ktorí si mysleli, že cez Slovensko môžu beztrestne ako ilegálni migranti prechádzať alebo že cez SR môžu beztrestne týchto ilegálnych imigrantov pašovať,” doplnil Marian Kotleba. Od novely si ĽSNS sľubuje ochranu SR.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies