ĽSNS sa nezúčastní na predvolebných diskusiách v TA3, ostatné televízie nevynechajú

sita

Televízia TA3 potvrdila, že všetky predvolebné debaty, ktoré trvajú do 26. februára, budú bez účasti strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

Kandidáti strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sa nezúčastnia na predvolebných diskusiách v televízii TA3. Ako agentúru SITA informoval hovorca strany Ondrej Ďurica, účasť v debatách ostatných televízii neodmietajú.

„Z objektívnych dôvodov sme odmietli účasť na konkrétnom formáte televíznych debát v TA3. Nejedná sa však v žiadnom prípade o úplné odmietnutie našej účasti v televíznych debatách počas predvolebnej kampane,“ objasnil Ďurica.

Televízia TA3 pre agentúru SITA uviedla, že na základe Radou pre vysielanie a retransmisiu schváleného projektu pozývala kandidátov politickej strany ĽSNS do predvolebných diskusií. „Uvedená politická strana nám písomne oznámila, že jej kandidáti sa vo vysielaní nezúčastnia. Všetky predvolebné debaty, ktoré televízia TA3 organizuje až do 26. februára na základe Radou pre vysielanie a retransmisiu schváleného projektu, budú bez účasti politickej strany Kotlebovci – ĽSNS,“ vysvetlila v stanovisku asistentka generálneho riaditeľa TA3 Darina Baranová.

Parlamentné voľby 2020 sa uskutočnia v sobotu 29. februára. Kandidovať bude celkovo 25 politických subjektov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies