Macron plánuje prísť na majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku. S Putinom podpísal kontrakty za miliardu eur
PODPORIŤ

Francúzsky prezident Emmanuel Macron ocenil rozhovory s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v Petrohrade ako priame, čestné a veľmi plodné. Macron prišiel do druhého najväčšieho ruského mesta ako hosť ekonomického fóra, na ktorého okraji sa s Putinom stretol k obsiahlym rozhovorom. Súčasťou návštevy francúzskeho prezidenta je aj podpis radu kontraktov, ktorých celková hodnota podľa šéfa ruského fondu priamych investícií Kirilla Dmitrijeva činí zhruba miliardu eur. Informuje portál Vedomosti.ru.

Po prvýkrát francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý prišiel do Ruska, sa vyjadril, že navštívi túto krajinu počas majstrovstiev sveta vo futbale, ak sa francúzsky národný tím dostane do finále.

“Dúfam, že prídem o niekoľko týždňov a budeme podporovať náš tím,” povedal Macron a odpovedal na otázky novinárov. Podľa neho očakáva aj nové rozhovory s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. “Keďže som od prírody optimista, môžem s istotou povedať, že prídem … a potom sa budeme môcť znova stretnúť s prezidentom Putinom. Dúfam, že to bude kvôli úspechu francúzskeho tímu vo futbale, “povedal Macron.

Vo štvrtok dialóg medzi oboma prezidentmi trval približne 3,5 hodiny.

Novatek podpísal dohodu s spoločnosťou Total o vstupe do projektu Arctic LNG-2

” Novatek ” a Total podpísali dohodu o účasti francúzskych spoločností v rámci projektu “Arctic LNG-2.” Dohoda bola podpísaná po rozhovoroch medzi ruským prezidentom Vladimírom Putinom a francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. 

Podpisy pod dokumentom za prítomnosti prezidentov spečatili vedúci predstavitelia spoločnosti Novatek a Total Leonid Mikhelson a Patrick Poyanne . Dohoda medzi spoločnosťami bola podpísaná na okraj medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade.

” Novatek ” sa chystá vybudovať závod na skvapalnený zemný plyn “Arctic LNG-2” na Gydan polostrove. Závod bude mať kapacitu 19,8 miliónov ton ročne. Závody budú postavené na gravitačných platformách a technológii nemeckej spoločnosti Linde.

Spoločnosť Total vlastní takmer 20% akcií spoločnosti Novatek.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies