Mandátový a imunitný výbor sa bude zaoberať výrokmi Danka

sita

Podpredseda výboru Branislav Gröhling verí, že výbor sa naozaj stretne a celá vec „nevyšumí“

Výrokmi predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej sa bude zaoberať Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR (NR SR) ešte do volieb. Predseda výboru Juraj Blanár (Smer-SD) agentúru SITA informoval, že výbor sa stretne na budúci týždeň 4. februára. Podpredseda mandátového a imunitného výboru Branislav Gröhling (SaS) verí, že výbor sa naozaj stretne a celá vec „nevyšumí“.

Podnet na Danka predložil poslanec klubu SaS Ondrej Dostál za jeho výroky na poslednej schôdzi NR SR, ktorá sa konala 21. januára. Predseda snemovne sa vyjadril, že k prezidentke „nechová žiadnu dôstojnosť“. Povedal tiež, že Prezidentský palác si bude ctiť, keď bude „apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy“, čo bol odkaz poslancovi Martinovi Poliačikovi (PS).

Napriek výzvam viacerých poslancov sa Danko priamo na schôdzi neospravedlnil. SNS neskôr vydala tlačovú správu, v ktorej sa okrem iného uvádza, že Danko rešpektuje funkciu aj úrad prezidentky, má však problém s tým, že sa nespráva apoliticky.

Prezidentka Čaputová v nedeľu v relácii TV Markíza Na telo povedala, že výroky Danka nebude komentovať a nežiada od neho ospravedlnenie. „Bolo mi jasné, keď som vstupovala do politiky, že tam budú aj osobné útoky. Ja nebudem venovať energiu osobným útokom,“ uviedla prezidentka.

Prezidentský úrad rešpektujem, tvrdí šéf SNS Danko

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies