Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa stretávali v Báči, vypovedali svedkovia

sita

Alena Zs. podľa svedka Marianovi K. nosila “taštičky s výrobkami z medu a propolisu”

Dvojica obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Marian K. a Alena Zs. sa stretávali v golfovom rezorte v Báči. Uviedli to dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dvaja predvolaní svedkovia Erik Schwartz a Andrej Tóth.

Erik Schwartz vo svojej výpovedi uviedol, že je zakladateľom golfového rezortu. Keď mal približne pred ôsmimi rokmi problémy s bankou, ktorá žiadala jednorazové vyplatenie úveru, do areálu vlastnícky prostredníctvom firmy registrovanej na Malte vstúpil Marian K. a stal sa spoluvlastníkom. V areáli sa podľa svedka Marian K. stretával s rôznymi ľuďmi. Jedným z nich bol napríklad bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. „Bol mi predstavený ako vášnivý rybár,” povedal Schwartz. Marian K. podľa svedka vo fungovaní rezortu navrhol zmeny, ktoré zvýšili kvalitu služieb. Pre jeho kontroverznú povesť sa však podľa neho niektorí zákazníci rozhodli zmeniť golfový klub.

Marian K. sa podľa Schwartza v areáli stretával aj s „jednou pani”. Podľa neho do Báča jazdila na červenom mercedese komárňanskej značky a Marianovi K. nosila „taštičky s výrobkami z medu a propolisu”, pričom zamestnanci boli poverení v neprítomnosti Mariana K. ju za to vyplatiť. Keď bol Marian K. v areáli prítomný, stretával sa s ňou v prevádzkovej budove. Keď po zadržaní zverejnili médiá podobizne Aleny Zs., personál ju podľa Schwartza identifikoval ako ženu, ktorá do areálu chodila. „Tak mi to prezentovali zamestnanci, že o túto osobu sa jednalo,” povedal svedok.

Druhý svedok Andrej Tóth pracoval od 1. februára 2018 ako manažér hotela a reštaurácie v areáli. Podľa vlastných slov v období medzi marcom a júnom 2018 v rezorte vídal Mariana K. Ten podľa Tótha niekedy chodil hrať golf a párkrát sa stretol aj s Alenou Zs. Detaily ich stretnutí však nepozná.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v tomto prípade obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

Haščák: Kočner o Kuciakovi v medializovanej SMS nepísal, týkať sa mala vyšetrovateľa Kyselicu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies