Marián Slobodník potvrdil, že dostal ponuku stať sa šéfom polície
Ministerka naznačila, že políciu neopustia len Tibor Gašpar a Ľubomír Ábel. Informuje portál HNonline.sk.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) predstaví začiatkom budúceho týždňa zmeny vo vedení Policajného zboru SR. Tie budú rozsiahlejšie a nebudú sa týkať len osoby policajného prezidenta, oznámila v stredu po zasadnutí vlády. Zároveň potvrdila, že z polície odchádza na vlastnú žiadosť policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

“Začiatkom budúceho týždňa zvoláme tlačovú konferenciu, predstavíme nového kandidáta na policajného prezidenta, ktorý bude len dočasný policajný prezident, pokiaľ bude prijatý zákon s nejakou účinnosťou, podľa ktorého bude nový policajný prezident zvolený výberovým konaním,” priblížila Saková s tým, že na tlačovej konferencii sa zároveň rozlúči s doterajším policajným prezidentom Tiborom Gašparom.

Podľa  informácií HNonline.sk je jedným z horúcich kandidátov na post policajného prezidenta Marián Slobodník. Ten je v súčasnosti policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník. Ten pre RTVS priznal, že ponuku dostal.

Ministerka ale túto informáciu, že by Slobodník mal byť nástupcom Gašpara, nepotvrdila. Nevylúčila však, že je súčasťou finálnej trojky kandidátov, medzi ktorými sa rozhoduje.

Kauzy, ktorým Slobodník čelil v rokoch 2011 a 2012, Saková nevníma ako problém, pretože boli podľa nej vysvetlené. “Pokiaľ ho pán prezident vymenoval v roku 2016 za generála, tak zjavne nebola pochybnosť o nejakých škrupuliach alebo zlyhaniach,” argumentovala.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies