Maroš Šefčovič stanovil dátum rozhovorov o plyne medzi Ruskom, Ukrajinou a EÚ na 17.júl
Podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maros Šefčovič dnes vyhlásil, že trilaterálne rozhovory o plyne medzi Ukrajinou, Ruskom a EÚ sa uskutočnia 17. júla. Informujú ruské Vedomosti.

“Konštruktívna a stabilná spolupráca medzi Ruskom a Ukrajinou v oblasti energetiky je pre obidve krajiny a pre Európsku úniu mimoriadne dôležitá. Potreba dlhodobého tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu do EÚ spoľahlivým a komerčne životaschopným spôsobom je neoddeliteľne toho súčaťou “, cituje Šefčoviča  Interfax.

Russkí a ukrajinskí partneri budú zastúpení ako delegáti vlád a obchodných organizácií. “Naším cieľom je koordinovať našu dlhodobú agendu, ako aj metodológiu našej práce,” povedal podpredseda Európskej komisie.

Trojstranné stretnutie medzi Ruskom, Európskou úniou a Ukrajinou sa môže uskutočniť 17. – 18. júla, povedal ruský minister energetiky Alexander Novak. Jednou z otázok na diskusiu sú zmluvy o tranzite, uviedli pre vedomosti dva nemenované zdroje pripravujúce stretnutie na najvyššej úrovni. v

Výbor stálych predstaviteľov Európskej únie 20. júna sa rozhodol odložiť diskusiu o pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch k smernici EÚ o plyne predtým, ako sa uskutoční trojstranné rokovania o predĺžení tranzitnej zmluvy cez Ukrajinu, píšu Vedomosti. 

Teraz Gazprom prekonáva rekord ohľadom dodávok plynu do Európskej únie. V prvej polovici roka 2018 spoločnosť dodala 101,2 miliárd kubických metrov, povedal šéf Gazpromu Alexej Miller.

“Gazprom do Európskej únie môže  tento rok vyviezť približne 205 miliárd kubických metrov a viac, “ dodal Miller.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies