Matovič aj Hlina sa pustili do iniciatívy Za Slušné Slovensko, vadí im podpora Matúša Valla v Bratislave
Iniciatíva Za slušné Slovensko sa rozhodla ovplyvňovať tohtoročné komunálne voľby. Tvrdí to líder mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina. Informuje portál HNonline.sk.

Reaguje tak na rozhodnutie iniciatívy podporiť vo voľbách kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla.

Ľudia podľa Hlinu nestáli na námestiach preto, aby sa nakoniec dozvedeli, že organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko podporujú “architekta Penty”.

Ak sa niekto rozhodne po tom všetkom, čo sme o Pente počuli, pre nich robiť architekta, tak je to jeho rozhodnutie a preberá zaň zodpovednosť,” vyhlásil Hlina.

Ako tvrdí, ak Vallo bral ako profesijnú výzvu robiť veľké projekty pre firmu so silne problematickým imidžom, tak by si mal byť vedomý, že uchádzať sa o verejnú službu v slušnej krajine je problém.

Bolo veľa umelcov, architektov, ktorí pracovali pre problematických investorov, vládcov, ale nepočul som, že by sa uchádzali o post primátora hlavného mesta toho-ktorého štátu. A už vôbec som nepočul, že im v takomto konaní slušní ľudia tlieskali,” skonštatoval Hlina. Kandidátkou KDH na primátorku Bratislavy je Caroline Líšková.

Kriticky reagoval aj líder OĽaNO Igor Matovič. „Ak by povedali, že takéto máme nároky na kandidátov, a ak ich splnia, slobodne si vyberajte, boli by iniciatívou Za slušné Slovensko, no dnes sa stali politickou stranou Za slušné Slovensko,“ povedal šéf obyčajných pre Denník N.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies