Matteo Salvini: Taliansko už nechce byť komplic obchodníkov s ľuďmi v ilegálnej migrácii
Taliansky líder hnutia Liga Matteo Salvini varoval v sobotu, že žiadne lode prevádzkované mimovládnymi organizáciami, ktoré prepravujú migrantov, nebudú môcť už pristáť v talianskych prístavoch.

“Taliansko už nechce byť komplic obchodníkov s ľuďmi, ktorí prispievajú k činnosti ilegálnej imigrácie,” napísal Matteo Salivini v príspevku na Facebooku v sobotu.

Salviniho príspevok sa osobitne zameriava na dve ďalšie menšie lode plávajúce pod holandskou vlajkou, ktoré označil ako “čakajúce na nalodenie ľudských bytostí, ktoré opustili pašeráci v líbyjských vodách”, a opäť trval na tom, že im nebude poskytnutý prístup do talianskych prístavov.

“Ako ministra aj ako otca ma môžu napádať a vyhrážať sa mi a robiť čo chcú, ale ja sa nevzdám, pretože to čo robím, robím pre všetkých” povedal Salvini.

Súkromná nemecká mimovládna organizácia, ktorá pracuje na palube jednej z lodí, napadla Salviniho, keď povedala v jednom tweete, že je “fašista, ktorý si robí iba reklamu”.

Salvini okamžite odpovedal, že tvrdenie je “šialené” a že “dobré dni pre migrantov a mimovládne organizácie skončili.”

Mimovládna organizácia neskôr odstránila svoj pôvodný tweet a napísala: “Nie, Matteo Salvini samozrejme nie je fašista.”

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies