Medzi USA a Čínou vypukla už oficiálne obchodná vojna
Čínske ministerstvo financií uviedlo, že cieľom opatrenia je zaplniť škody spôsobené zavedením cla na výrobky z ocele a hliníka v USA. Čína tak prijala americkú výzvu k obchodnej vojne. Informuje čínske ministerstvo financií.

Štátna rada Čínskej ľudovej republiky prijala rozhodnutie o zavedení zvýšenia ciel na 128 vymenovaných amerických výrobkov od 2. apríla, uviedlo čínske ministerstvo financií.

“Dňa 2. apríla odstraňujte colné výhody pre sedem druhov a 128 amerických výrobkov. Ovocie a z nich vyrábané potravinové výrobky (celkom 120 položiek) dovezené zo Spojených štátov budú zdanené 15%. Tarify na bravčové mäso a výrobky z neho budú 25%, “píše sa vo vyhlásení zverejnenom na oficiálnych stránkach rezortu.

Dokument konštatuje, že politika Pekingu týkajúca sa zníženej úrovne ciel na tovar z iných krajín sa všeobecne nezmení. “Opatrenia, ktoré sme prijali, je navrhnuté tak, aby kompenzovalo škody spôsobené našej krajine zavedením ciel na výrobky z ocele a hliníka v Čínskej ľudovej republike,” zdôraznilo vyhlásení.

Prezident Spojených štátov Donald Trump podpísal 22. marca memorandum, ktoré predpokladá uplatnenie súboru opatrení proti údajne “nečestným” obchodným praktikám Pekingu. Prezident dal pokyn predstaviteľom amerického obchodu, aby do 15 dní zvážili zavedenie ciel, pokiaľ ide o niektoré kategórie produktov z Číny, aby pripravil zoznam týchto výrobkov, ako aj začať konanie v rámci WTO proti Číne za údajné porušenie pravidiel medzinárodného obchodu. Americký vodca takisto poveril ministra financií USA Stephena Mnuchina, aby pripravil návrhy do 60 dní, aby obmedzil investície Číny do amerických spoločností.

Čína varovala Spojené štáty, že si absolútne nepraje obchodnú vojnu, ale zároveň upozornila, že ak k nej dôjde, je na ňu úplne pripravená.

Čítajte tiež:

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Ruskú propagandu v Európe nepotrebujeme. Vystačíme si s nákupom osobných údajov od Deutsche Post

Kurdský Afrin padol do rúk Turecka. Predstaviteľ tureckej vlády: “Európa bude moslimská”

GATESTONE INSTITUTE: V Sýrii niektoré britské mimovládky financujú peniazmi daňových poplatníkov islamský terorizmus

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies