MEXIKO: V kamiónoch našli 243 migrantov

Migration officials exam the back of cargo truck, checking for migrants at a checkpoint in Tapachula, Chiapas state, Mexico, Friday, June 7, 2019. President Donald Trump's threatened tariffs on Mexico are set to take effect Monday as planned, the White House said Friday, even as negotiators continued to meet to try to stave off his latest push to force the U.S. ally to stem the flow of Central American migrants into the United States. (AP Photo/Marco Ugarte)

Mexické úrady zastavili v štáte Chiapas dva kamióny, ktoré v stiesnených podmienkach prevážali 243 migrantov. Tí pochádzali z Guatemaly, Salvádoru a Hondurasu, pričom 46 z nich bolo mladistvých. Vláda vo vyhlásení informovala, že vozidlá zastavili federálne úrady pri dvoch samostatných incidentoch.

Ich vodičov a spolujazdcov zadržali. Migranti podľa vládneho stanoviska prejavovali známky dehydratácie a absolvovali vyšetrenia. Mexický inštitút pre migráciu ich vzdal do väzby.

Mexiko pod nátlakom Washingtonu v ostatných mesiacoch posilnilo úsilie o zastavenie migrácie. Úrady kladú dôraz najmä na prevádzačstvo.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies