Migračný úrad vydal príručku “Nový štart v SR” pre žiadateľov o azyl vo viacerých jazykoch

Migračný úrad MV SR dokončil prípravu príručky pre žiadateľov o azyl a osoby s udelenou medzinárodnou ochranou s názvom  Nový štart v Slovenskej republike. Migračný úrad vydal príručku “Nový štart v SR” pre žiadateľov o azyl vo viacerých jazykoch

Cieľom príručky je teda oboznámiť cudzincov s kultúrnymi zvyklosťami našej krajiny s cieľom vzájomne si porozumieť. Príručka je napísaná jednoducho a zrozumiteľne a vychádza predovšetkým z praktických skúseností pracovníkov migračného úradu, ale aj z podnetov cudzincov, ktorí sami identifikovali, s čím a akým spôsobom je najdôležitejšie sa po príchode do novej krajiny oboznámiť.

Príručka bude slúžiť aj ako pracovná pomôcka pre sociálnych pracovníkov v azylových zariadeniach MV SR, ktorí budú o obsiahnutých témach s cudzincami hlbšie komunikovať.

Obsah príručky bol vypracovaný v spolupráci s cudzincami, ktorí už prešli azylovou procedúrou, získali v SR štatút osoby s medzinárodnou ochranou a majú skúsenosť s kultúrnymi špecifikami Slovenskej republiky, ako aj v spolupráci s rôznymi aktérmi, ktorí sa v danej problematike pohybujú, či už rôzni experti migračného úradu, sociálni pracovníci pôsobiaci v azylových zariadeniach a v integrácii, s Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM), Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), Helenou Tužinskou z Univerzity Komenského z katedry etnológie, s Júliou Vrábľovou zo Studia Academica Slovaca, so Slovenskou humanitnou radou, s o.z. Marginál a s o.z. Pokoj a Dobro.

 

 

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy