MIMORIADNA SPRÁVA: NAKA zadržala za západe Slovenska šesť osôb obvinených z extrémizmu
NAKA zadržala za západe Slovenska šesť osôb obvinených z extrémizmu. Polícia prehľadala sedem domov a 12 ďalších priestorov. 

NAKA začala dnes ráno na západnom a strednom Slovensku operáciu namierenú proti extrémistom. Podľa informácie, ktorú polícia zverejnila na Facebooku, bolo zadržaných šesť obvinených osôb. Jednou z nich je zrejme vodca radikálneho združenia Slovenská pospolitosť.

Príslušníci NAKA podľa uvedenej správy vykonali sedem domových prehliadok a 12 prehliadok iných objektov. Ide o vyšetrovanie a dokumentovanie trestných činov týkajúcich sa extrémizmu, konkrétne výroby a šírenia extrémistických materiálov.

Bližšie informácie budú poskytnuté, “ak to dovolí procesná situácia”, uviedla polícia v stručnom oznámení.

Podľa spravodajského portálu tvnoviny.sk je medzi zatknutými šéf radikálneho občianskeho združenia Slovenská pospolitosť Jakub Šrabák (na snímke). Problémy mal s políciou už v júni pred dvoma rokmi, keď bol zadržaný pri protestoch extrémistov v Bratislave.

Do uvedeného občianskeho hnutia sa transformovala ultranacionalistická strana Slovenská pospolitosť – Národná strana po tom, čo ju súd v roku 2006 rozpustil.

Podľa tvnoviny.sk policajné zdroje televízii Markíza potvrdili, že zatknutý bol tiež Michal Buchta, ktorý kandidoval do slovenského parlamentu i do zastupiteľstva žilinského samosprávneho kraja za krajne pravicovú stranu Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Aj táto strana je pokračovateľkou zakázanej Slovenskej pospolitosti – Národnej strany.

Tretím zo šiestich dnes zaistených ľudí by mal byť spevák Jaroslav Pagáč známy pod prezývkou Reborn.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies