MIMORIADNA SPRÁVA: Nemecko prekazilo teroristický útok v Berlíne na dnešnom maratóne

Nemecká polícia zabránila teroristickému útoku na dnešnom polmaratóne v Berlíne. S odvolaním sa na policajné zdroje o tom informoval denník Die Welt a Reuters.

 

Zadržaní boli štyria muži s väzbami na tuniského islamistu Aníz Amriho, ktorý v decembri 2016 v Berlíne narazil nákladným vozidlom do davu na vianočnom trhu a zabil 12 ľudí vrátane jednej Češky.

„Z niekoľkých indícií vyplývalo, že zadržaní vo veku 18 až 21 rokov sa mohli podieľať na príprave zločinu, ktorý mal súvislosť s touto udalosťou (polmaratónom),“ uviedla polícia. Vyhlásenie zverejnila po skončení športové akcie.

Medzi zadržanými je podľa policajných informácií denníka Die Welt človek, ktorý chcel dnes divákov a účastníkov pretekov napadnúť nožom, motívom mala byť odplata za Amriho smrť.

Pri domovej prehliadke, ktorú vykonala zvláštna zásahová jednotka, pri nej boli nájdené dva pripravené noža. Die Welt poznamenal, že nebezpečenstvo verejnosti nehrozilo, pretože polícia o skupine vedela už dlhšiu dobu a sledovala ju.

Na Amriho, ktorého niekoľko dní po berlínskom atentáte zastrelila polícia v Taliansku, mala štvorica úzke a súkromné ​​väzby, napísal nemecký denník. Jeden z  bytov bol údajne terčom policajnej razie aj po útoku na adventný trh.

Čítajte tiež:

Po prekvapivom Trumpovom oznámení, že stiahne americké jednotky zo Sýrie, prichádza “objasnenie.”: Vojaci tam zatiaľ zostanú
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies