MIMORIADNA SPRÁVA: Prokurátor podal obžalobu na podnikateľa Ladislava Bašternáka
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na podnikateľa Ladislava Bašternáka Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Potom, čo policajný vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby na Bašternáka, sa podľa portálu s jeho názorom stotožnil aj prokurátor a obžalobu predložil na súd.

Pre Aktuality.sk to potvrdil aj Bašternákov advokát. „Viem o tom, že bola podaná obžaloba. Budeme čakať na ďalší postup súdu,“ uviedol pre portál Bašternákov obhajca Peter Filip.

Súd teraz podľa portálu rozhodne, či obžalobu prijme alebo nie. V prípade prijatia obžaloby bude nasledovať súdny proces. Portál pripomína, že pred mesiacom podnikateľ daňovému úradu zaplatil necelé dva milióny eur, ktoré si predtým vypýtal na nadmerných odpočtoch DPH.

Aktuality.sk pripomínajú, že celá kauza bola medializovaná až v roku 2016, keď na podozrivé prevody bytov z roku 2012 upozornili týždenník Trend a Denník N. Podľa zverejnených informácií vyplatil štát firme BL – 202 vratky DPH vo výške dva milióny eur.

Dôvodom malo byť sedem bytov, ktoré vraj kúpil od firmy Rent and Wash za 12 miliónov eur. Išlo o byty v novostavbe Five Star Residence, ktorú stavala firma spojená s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom Jeho meno sa objavilo na mafiánskych zoznamoch, pripomína portál.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies