MIMORIADNA SPRÁVA: Róbert Fico ponúkol prezidentovi Kiskovi demisiu! Premiérom má byť Pellegrini
PODPORIŤ

Premiér Robert Fico ponúkol prezidentovi Andrejovi Kiskovi demisiu, ak dodrží tri podmienky. Post predsedu vlády má ale zostať strane Smer-SD. Uviedol to na spoločnom stanovisku predsedov koaličných strán Roberta Fica, Andreja Danka a Bélu Bugára.

Premiérom má byť Pellegrini

Fico ostane predsedom Smeru-SD. Podmienky sú, že prezident bude akceptovať výsledky parlamentných volie z roku 2016, bude akceptovať koaličnú zmluvu, a to, že nového premiéra navrhne najsilnejšia strana Smer-SD.

Podľa informácií agentúry SITA by novým premiérom mal byť súčasný podpredseda vlády Peter Pellegrini. Predčasné voľby teda podľa Fica nebudú, lebo by „bol chaos“. Most-Híd sa pritom v pondelok uzniesol, že buď budú predčasné voľby, alebo vystúpia z koalície.

Fico v stredu povedal, že médiá aj opozícia sa podieľajú posledné dva týždne na destabilizácií krajiny, predčasné voľby by podľa neho spôsobili chaos a nestabilitu, s čím súhlasil aj Danko.

Fico ďalej povedal, že považuje za dôležité, aby bol rešpektovaný hlas ľudí, ktorí svoj hlas odovzdali v parlamentných voľbách v marci 2016. Zároveň odmietol, že by Slovensko bola nebezpečná krajina a „čierna diera Európy“. Slovensko je v dobrej kondícií, čo je zásluhou tejto koalície, pokračoval. „Ambície jednotlivca nesmú byť dôležitejšie ako budúcnosť krajiny,“ povedal.

Béla Bugár ocenil toto rozhodnutie, môže podľa neho priniesť upokojenie situácie. „Nová vláda, nová zodpovednosť, pokračovanie v tom, čo sme začali,“ povedal Bugár. Toto je podľa neho zodpovedné. „Ako môžeme od opozície, ktorá celý týždeň tvrdí, že vláda prakticky padla, očakávať zodpovednosť,“ spýtal sa Bugár.

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies