MIMORIADNA SPRÁVA: Sýria je naďalej pod raketovú paľbou. Zlikvidovala dve rakety letiace na základňu v Homs

Sýrska obrana zlikvidovala niekoľko dní po spojeneckom údere dve rakety nad základňou v provincii Homs v centrálnej časti krajiny. Podľa agentúry Reuters o tejto agresii dnes informovala sýrska štátna televízia. Neuviedla však, kto za útokom stojí. Americké ministerstvo obrany v reakcii na to  oznámilo, že USA v súčasnosti nepodnikajú v Sýrii žiadnej podobné aktivity. Iránom podporované hnutie Hizballáh uviedlo, že sýrska armáda zostrelila ďalšie tri rakety u letiska blízko Damasku.

Dvojica rakiet mierila podľa sýrskej televízie v pondelok neskoro večer na leteckú základňu Šajrát v provincii Homs. Práve na ňu cielil minuloročný americký úder v odvete za chemický útok na povstalcami ovládané mesto Chán Šajchún. Tentoraz sa sýrske protivzdušnej obrane podarilo zostreliť rakety krátko pred tým, než mohli základňu zasiahnuť. Štátna sýrska televízia dokonca ukázala zábery zostrelených striel, píše Reuters.

Libanonské šiitskej hnutia Hizballáh sympatizujúce so sýrskym režimom uviedlo, že sýrska obrana zlikvidovala tri strely mieriace na vojenské letisko východne od Damasku, o čom sa však sýrska štátna médiá nezmienila. Táto letecká základňa bola podľa opozičných zdrojov Reuters pre Damask zásadným bodom v útokoch na rebelmi ovládanú oblasť východnej Ghúty.

Hovorca Pentagonu vyhlásil, že USA v oblasti vojenskej akcie momentálne nevykonávajú. V sobotu nad ránom americká armáda spolu s britskými a francúzskymi vojakmi vypálila viac než stovku rakiet na zariadení na výrobu a skladovanie chemických zbraní.

„Podobné správy nekomentujeme,“ reagoval podľa Reuters na otázku o aktuálnych útokoch hovorca izraelskej armády. Izrael pritom často ostreľuje zariadenia sýrskej armády a snaží sa obmedziť vplyv Iránu či Hizballáhu v sýrskom konflikte.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies