MIMORIADNA SPRÁVA: Útočník u Nashvillu vystrieľal kaviareň. Štyria mŕtvi a štyria zranení
Štyria ľudia zomreli a ďalší štyria boli zranení pri nočnej streľbe v kaviarni pri meste Nashville v americkom štáte Tennessee. Polícia z činu podozrieva 29-ročného mladíka, ktorý z miesta ušiel úplne nahý. Motív činu zatiaľ nie je jasný, informovala miestne médiá s odkazom na políciu.

Muž, ktorý na sebe mal iba zelenú bundu, prišiel na miesto v dodávke registrované na meno Travis Reinking. Podľa miestneho spravodajského webu Tenessean.com mal už mladík tohto mena v minulosti problémy s porušovaním zákona a polícii je známy.

Incident sa stal okolo 03:25 miestneho času (10:25 SELČ) v podniku na dopravnom úseku Murfreesboro Pike asi 25 kilometrov juhovýchodne od centra Nashville. Polícia v Nashville na twitteri napísala, že muž začal strieľať na zákazníkov kaviarne Waffle House. Podľa zdroja televízie ABC News najprv zastrelil dvoch ľudí na parkovisku pred podnikom a potom začal strieľať vo vnútri. Traja ľudia boli mŕtvi na mieste, štvrtý človek zomrel v nemocnici. Muž postrelil ďalšie dve osoby, ktoré sú vo vážnom, ale stabilizovanom stave. Dvaja ďalší ľudia majú nešpecifikovaná zranenia.

Podľa polície sa páchateľ pobil s človekom, ktorý mu chcel vziať poloautomatickú pušku AR-15, a následne z miesta utiekol. “Som si istý, že (muž, ktorý sa pokúsil útočníka odzbrojiť) zachránil pár ľudí. Keby mal ten chlapík šancu znovu nabiť zbraň, vnútri bola kopa ďalších osôb,” povedal podľa webu Tenessean.com svedok Chuck Cordero. Podľa jeho slov sa do potýčky so strelcom pustil jeden zo zamestnancov vo chvíli, keď chcel strelec vymeniť zásobník u zbrane. Útočník podľa svedkov počas svojej akcie nič nepovedal.

Agentúra Reuters neskôr s odkazom na políciu uviedla, že až na zelenú bundu, ktorú pri úteku zložil, bol útočník nahý. Podľa polície bol muž podobný Reinking videní v neďalekom lese, kedy mal podľa svedka na sebe iba čierne nohavice.

Po páchateľovi bolo vyhlásené pátranie. Nie je jasné, či pri sebe nemá ďalšiu zbraň, uviedla polícia, s tým, že muž je nebezpečný. Agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu tlač napísala, že sa neďaleko miesta činu odohrala iná streľba, ktorá môže byť s prvým incidentom spojená.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies