MIMORIADNA SPRÁVA: Vojenské letisko v sýrskom Homse sa stalo terčom raketového útoku
Štátna televízia uviedla, že na letisku “T4” bolo počuť v skorých ranných hodinách hlasné výbuchy. RIA Novosti uvádza , že sýrske systémy protivzdušnej obrany zničili všetky rakety zamerané na leteckú základňu. 

Sprostredkovateľ agentúry tiež poznamenal, že v dôsledku incidentu nikto nebol zranený. Agentúra SANA však na druhej strane informovala o úmrtiach a zraneniach v dôsledku útoku.

Vojenské letisko v meste Homs na západe Sýrie sa stalo v noci na pondelok terčom raketového útoku. Informovali o tom sýrske štátne médiá, podľa ktorých bol aktivovaný systém protivzdušnej obrany.

Štátna televízia uviedla, že na letisku “T4” bolo počuť v skorých ranných hodinách hlasné výbuchy. Podľa tlačovej agentúry SANA boli na toto letisko odpálené viaceré rakety, pričom osem z nich obranný systém zostrelil.

Americké ministerstvo obrany v nedeľu uviedlo, že nevykonáva letecké údery v Sýrii. Oficiálne tak poprelo správu sýrskej štátnej televízie, podľa ktorej zrejme armáda USA odpálila rakety na leteckú základňu sýrskych vládnych síl.

“V tomto čase ministerstvo obrany (USA) nevykonáva letecké útoky v Sýrii,” uviedol Pentagón vo vyhlásení. “Avšak naďalej ostro sledujeme situáciu a podporujeme pokračujúce diplomatické úsilie s cieľom vyvodiť zodpovednosť voči tým, ktorí používajú chemické zbrane, v Sýrii i inde,” citovala rezort agentúra Reuters.

Americký prezident Donald Trump pohrozil v nedeľu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, že “bude musieť draho zaplatiť”. Reagoval tak na správy, že sýrske vládne sily vykonali chemický útok na povstalcov, pri ktorom zahynuli desiatky – podľa niektorých zdrojov až vyše 100 – civilistov.

Vlani v apríli Trump nariadil letecké údery na sýrske vládne objekty po chemickom útoku v meste ovládanom povstalcami, ktorý si vyžiadal najmenej 80 životov.

Čítajte tiež:

NATO sa približuje k hraniciam Ruska. Moskva reaguje pomocou nárazníkových zón. Konflikt by mohla vyvolať jedna iskra

AKTUÁLNE: Voľby v Maďarsku vyhral suverénne Orbán

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies