Zomrel britský chlapec Alfie Evans. Súd ho dal odpojiť od prístrojov, rodičia sú zdrvení
Nevyliečiteľne chorý britský chlapec Alfie Evans, ktorý bol po zdĺhavej súdnej bitke odpojený od prístrojov, dnes skoro ráno zomrel. Informuje The Telegraph.

Informovali tiež o tom britské médiá s odvolaním sa na chlapcových rodičov. Za zachovanie života 23 mesačného batoľaťa sa prihováral aj pápež František, ktorý sa minulý týždeň stretol s jeho otcom. Taliansko chlapcovi v pondelok udelilo občianstvo, jeho rodičia ho chceli nechať do tejto krajiny previezť kvôli ďalšej liečbe, súd to ale zamietol.

“Môj gladiátor odložil svoj štít a v 2:30 získal krídla,” napísal na facebooku chlapcov otec Tom Evans. “Milujem ťa, chlapče môj,” dodal. “Sme zdrvení. Ďakujeme všetkým za podporu,” uviedla na sociálnej sieti Alfieho matka Kate Jamesová.

Chlapec bol v “polovegetativnom stave” – ​​trpel degeneratívnym neurologickým ochorením, ktoré lekári nedokázali presne určiť. Pri živote ho udržiavali prístroje, od ktorých bol v pondelok večer odpojený. Jeho osud a dlhé súdne bitky sledovali médiá po celom svete.

Rodičia chceli nechať svoje dieťa previezť do Talianska, kde jeho liečbu ponúkla vatikánska detská nemocnica Bambino Gesù. Britský súd však potvrdil stanovisko nemocnice v Liverpoole, že “nie je v najlepšom záujme Alfieho pokračovať v liečbe, ani ho na tento účel prepravovať do zahraničia”.

Čítajte tiež:

http://www.eurorespekt.sk/vieme-prvi-vcas-spriahlo-sa-ministerstvo-vnutra-za-kalinaka-s-vietnamskou-komunistickou-tajnou-sluzbou-pri-unose-trinh-xuan-thanh/

Rok 2018 bude rokom pravdy pre Bundeswehr, píše Die Welt. Nemeckí vojaci strácajú pochopenie pre nemeckú vládu

Merkelová ocenila spoluprácu proti Rusku. Európa USA brzdí, otočil Trump

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies