Ministerka Laššáková odvolala šéfa SND Chudovského
Slovenské národné divadlo (SND) je bez šéfa. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD) sa totiž rozhodla odvolať z funkcie generálneho riaditeľa Mariába Chudovského. Informácie priniesol portál Aktuality.

Podľa informácii Aktualít dôvodom mala byť neuspokojivá finančná situácia v SND. Médiami prebehla informácia, podľa ktorej viacerým zamestnancom neboli v posledných mesiacoch vyplatené odmeny.

Chudovský pritom pred niekoľkými dňami vyhlásil, že ku koncu júlu SND neeviduje žiadne podlžnosti voči svojim zamestnancom. Priznal ale, že odmeny za jún nedostal nikto z pracovníkov, píšu Aktuality.

„Toto rozhodnutie vedenia divadla je reakciou na obmedzený rozpočet na rok 2018,” vysvetlil teraz už bývalý šéf SND.

Zároveň ale upozornil, že sezóna 2017/18 patrila medzi ekonomicky najnáročnejšie. Dôvodom mali byť viaceré lukratívne premiéry, ktoré si vyžiadali väčšie investície. Podľa Chudovského sa vďaka tomu podarilo SND zarobiť rekordných približne 3,5 milióna eur.

„Považujeme investíciu do kvality a tým aj do dlhodobého renomé inštitúcie za tú najlepšiu cestu ako fungovať v režime – „za málo peňazí, veľa muziky“. Zlá správa je to, že táto cesta je trochu dlhšia,” dodal.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies