Ministerstvo vnútra podporilo združenie zamerané na pripomínanie zločinov komunizmu, dostalo 81-tisíc eur

sita

Združenie Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja III. odboj podľa svojich stanov bojuje proti akýmkoľvek pokusom o obnovenie, udržovanie a rozširovanie komunistickej alebo podobnej totalitnej ideológie a proti pokusom o návrat komunistického alebo podobného totalitného režimu

Ministerstvo vnútra finančne podporilo činnosť združenia Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja III. odboj, ktoré sa zaoberá pripomínaním si zločinov a obetí komunistického režimu. Ako sa ďalej uvádza v zmluve zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, tomuto združeniu rezort poskytol čiastku 81-tisíc eur. Organizácia ju má podľa zmluvy využiť na zabezpečenie materiálno-technických podmienok pri organizovaní pietnych spomienkových akcii, publikačnej, edičnej, dokumentačnej a archivačnej činnosti a takisto na mzdové a hospodársko-správne výdavky. Podľa zmluvy má združenie dotáciu vyčerpať najneskôr od 31. decembra 2020.

Združenie podľa svojich stanov „bojuje proti akýmkoľvek pokusom o obnovenie, udržovanie a rozširovanie komunistickej alebo podobnej totalitnej ideológie a proti pokusom o návrat komunistického alebo podobného totalitného režimu”. Venuje sa vyhľadávaniu, zhromažďovaniu a zverejňovaniu faktov, dokumentov a svedectiev o zločinoch Komunistickej strany Československa a o porušovaní ľudských práv orgánmi komunistickej moci. Združenie vydáva časopis Svedectvo. Aktuálnym predsedom je Ján Litecký Šveda.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies