MV: Pre políciu chcú kúpiť tri ľahké lietadlá za státisíce, ich využitie taja

Štátna tajomníèka Ministerstva vnútra SR Denisa Saková poèas rokovania 45. schôdze vlády SR. Bratislava, 8. február 2017. Foto: SITA/Marko Erd

Ministerstvo vnútra plánuje nakúpiť tri ľahké jednomotorové lietadlá, ktoré majú byť využívané pre potreby polície. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, predpokladané náklady na zabezpečenie strojov predstavujú 527 802 eur bez DPH.

Ľahké lietadlá majú mať podľa požiadaviek rezortu dvojité riadenie, cez deň aj v noci by však mali byť schopné letu s jedným pilotom. Druhým členom posádky má byť operátor. Lietadlá majú byť podľa ministerstva určené na špeciálne policajné využitie, z taktických a bezpečnostných dôvodov to však rezort nekonkretizoval. Ministerstvo ďalej požaduje, aby boli lietadlá schopné operovať zo spevnených aj nespevnených vzletových a pristávacích plôch, mali horné uchytenie krídel k trupu alebo mali pevný nezaťahovací podvozok.

Rezort stroje nakupuje v rámci projektu Modernizácia technickej podpory na zefektívnenie boja proti trestnej činnosti, ktorý je finančne podporený z európskych zdrojov. Záujemcovia o dodanie lietadiel môžu ministerstvu predkladať ponuky do 28. októbra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena. Súčasťou zákazky je aj zaučenie personálu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies