NAKA chce vypočuť Petra Kažimíra
Národná kriminálna agentúra (NAKA) plánuje v kauze Mýtnik vypočuť aj guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra. Ako ďalej informuje spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk, v kauze Mýtnik je svedkom bývalý tajomník služobného úradu na ministerstve financií Albín Kotian. Toho vo svojej výpovedi nespomínal ani Michal S. ani František I., či ďalší obvinení funkcionári.

Vyšetrovateľ predvoláva Kotiana podľa portálu Noviny.sk preto, aby zodpovedal niektoré súvislosti, ktoré súvisia s jeho pôsobením vo funkcii na ministerstve financií. Vyšetrovateľ chce identifikovať prípad údajného korupčného prípadu v súvislosti s nákupmi informačných technológií pre finančnú správu, ako je virtuálna pokladnica e-kasa, systém kontrolných známok a systém Aladin. V tejto súvislosti „padajú” obvinenia aj na Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a Petra Kažimíra.

Bývalý šéf ministerstva financií a terajší guvernér NBS má vypovedať práve v prípade Mýtnik, kde ho bývalý prezident finančnej správy František I. vo svojej výpovedi a svedeckých priznaniach označuje ako ministra, ktorému dali úplatok vo výške 150-tisíc eur preto, aby po politickej línii dostal podporu na nákup informačného systému e-kasa.

MUDr. Lipták: Vakcína nefunguje. Čím vyššia zaočkovanosť tým je to horšie
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies