NAKA opätovne zadržala youtubera Rudolfa Vaskyho

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes opätovne zadržal youtubera Rudolfa Vaskyho. Informuje o to Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať. „Daná osoba bola vyšetrovateľom už v minulosti obvinená z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,“ uvádza polícia v statuse.

Youtuber je aktuálne v cele predbežného zadržania a v súčasnosti sa konajú v rámci jeho zadržania ďalšie procesné úkony.

Krajský súd v Bratislave zadržaného prepustil na slobodu 22. januára tohto roka, čelil vtedy obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva. Súd mu uložil zákaz zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel. „Krajský súd v Bratislave 22. januára 2020 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava I zo 16. decembra 2019 v celom rozsahu,“ uviedol vtedy hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že väzba Rudolfa V. je nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd zároveň v januári udelil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu. Obvinený sa musí dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, minimálne jedenkrát mesačne.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies