Namiesto dvojnásobných prídavkov možno príde úľava na dani, pripustil Fico

sita

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica sa niektorým poslancom nepáči, aby vyššie prídavky dostali rómske deti.

O tom, či sa prídavok na dieťa od začiatku budúceho roka zvýši zo súčasných 24,95 eura na 50 eur, sa podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica ešte diskutuje. “Diskutujeme o tom, či nevieme nájsť iné vyjadrenie, poďme sa baviť o nejakej úľave na dani,” povedal na utorkovej tlačovej besede. Podľa Fica sa niektorým poslancom nepáči, aby vyššie prídavky dostali rómske deti. Ak by sa namiesto zvýšenia prídavku na dieťa podľa neho pristúpilo k vyššej úľave na dani, prínos by z toho podľa Fica mali rodičia, ktorí pracujú. O nahradení zvýšenia prídavku daňovým bonusom na dieťa chce hovoriť s premiérom Petrom Pellegrinim. “Chceme to mať vykonzultované s ministerstvom financií a ministerstvom práce,” povedal.

“Kto nepracuje, nech neje,” zdôraznil Fico. Upozornil na to, že na Slovensku je 5-percentná miera nezamestnanosti. “Kto si chce prácu nájsť, ten si ju nájde,” dodal predseda Smeru.

Podľa vládneho návrhu novely zákona o prídavku na dieťa sa mesačný prídavok na dieťa od začiatku budúceho roka zvýši z 24,95 eura na 50 eur. Zvýšenie prídavkov na deti by si v budúcom roku vyžiadalo 300 miliónov eur, v roku 2022 to má byť 333 miliónov eur a v roku 2023 už 341 miliónov eur.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies